Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

Diósgyõri stadion, 3000 nézõ.
Vezette: Puhl (Ring, Bozóky, Szabó Zs.)
DFC: Nota (0) - Szmiljanics (6), Téger (6), Kuttor (6), Kovács T. (5) - Turóczi (5), Kiser (6), Szabó T. (0), Buzás (6) - Kulcsár (5), Egressy (5). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
Gázszer: Kövesfalvi (6) - Szalai (6) - Korol (5), Salacz Z. (5) - Simek (5), Forrai (4), Dulics (4), Dvéri (6), Bekõ (5), Medvid (4) -  Tiber (4). Edzõ: Hartyáni Gábor.
Csere: Szabó T. helyett Babos (6) a 9., Dulics helyett Móri (5) a 29., Medvid helyett Szekeres (4) a 60., Turóczi helyett Kákóczki (-) a 78., Egressy helyett Szabados (-) a 81. percben.
Sárga lap: Korol a 26., Forrai a 33., Bekõ a 45. percben.
Gólszerzõ: Buzás - 11-esbõl (1-0) a 26., Kuttor (2-0) a 43. percben.

4. perc: Dulics a balösszekötõ helyén tört be a 16-oson belülre, majd pompás keresztlabdával az ötös vonalának jobb sarkánál Dvérit hozta óriási helyzetbe, akinek lapos lövését Nota parádés mozdulattal hárította.
15. perc: Egressy remek csellel játszotta magát tisztára a 16-os bal oldali vonalán, majd pazarul adott be, s Kulcsár a jobb szélrõl fejelhetett kapura, de Kövesfalvi parádés mozdulattal hárította a gólba tartó kísérletet.
18. perc: Egressy ezúttal a jobb oldalon kavarta meg a vendégek védelmét, s két Gázszer játékos szorítása közepette is be tudta adni a labdát az alapvonalról, amelyet a befutó Babos 5 méterrõl a rövid sarokra lõtt, de Kövesfalvi szögletre mentett.
24. perc: Buzás jobb oldalról a 16-ossal egymagasságában végezhetett el szabadrúgást. Lövése a jobb felsõ sarok irányába szállt, ahonnan a vendégek cerberusa piszkálta ki a ravasz csavarást.
26. perc: Egy hosszan elõrevágott indítást Egressy szelídített meg a 16-os környékén, középre, majd a bal oldalon felfutó Babos elé tálat. A középpályás betört a büntetõterületen belülre, ahol Korol buktatta. Puhl játékvezetõ a védõt sárga lappal, míg csapatát 11-essel büntette. Az ítéletvégrehajtó Buzás volt, aki a balra mozduló kapust becsapva laposan a jobb alsó sarokba bombázott, 1-0.
43. perc: Buzást buktatták a bal oldalon az alapvonal közelében. A pontrúgást Turóczi végezte el, akinek beadását a hosszú oldalon berobbanó Kuttor 4 méterrõl fejelte a kapu közepébe, 2-0.
61. perc: Egy bal oldali beadás után röviden fejelték ki a labdát a vendégek. A játékszer a kaputól 12 méterre álló Kulcsárhoz pattant, aki estében nem túl erõs lövést küldött a rövid sarokra, amelyet Kövesfalvi hárított.
67. perc: Dvéri a bal szélen kavarta be magát a 16-oson belülre, majd remekül gurított vissza Bekõnek, aki 17 méterrõl ballal a jobb kapufa mellé lõtt.
87. perc: Dvéri ívelt be egy szabadrúgást a jobb oldalról, s a keresztlabdát Nota Korol elé tenyerelte, de a vendégek védõje az ötös sarkáról a kapu jobb felsõ sarka felé perdített.
88. perc: Tiber küzdött Kovács T.-vel, s a párharcot a Gázszer játékosa nyerte. A tavalyi gólkirály immár a 16-oson belül csapattársát Mórit hozta helyzetbe, de a vendégek középpályása a kaputól 8 méterre a léc fölé emelt.

Úgy kezdõdött a találkozó, hogy a ,,szerencsés tribünösök" lesajnálták azokat a diósgyõri szimpatizánsokat, akik otthon maradtak, valamint azokat, akik a stadionon kívülrõl csak részben látták a mérkõzést. Az elsõ negyedórában úgy tvnt, hogy jó meccs lesz, hiszen a Gázszer nem ásott bunkert kapuja elé, hanem megpróbáltak pontos passzokkal helyzetekig építkezni. A vendégek söprögetõs-két emberfogós védelme elõtt hat (!) középpályás sorakozott fel, akik közül a két szélsõnek a balon, illetve a jobbon felfutó diósgyõri középpályásokat kellett megfogniuk, míg Dulicsnak az egyedüliként csatároskodó Tiber mellé kellett felzárkóznia a vendég támadások alkalmával. A hazaiak megszokott hadrenjde (1-3-4-2) Szabó T. kényszerv kiválása után sem változott meg és öröm volt nézni, hogy a DFC középpályásai milyen remekül alkalmazkodtak az új helyzethez, amelyet a kényszerv csere okozott. Az összecsapás elsõ helyzetét a vendégek alakították ki, majd a Diósgyõr következett, s amikor a piros-fehérek jelentõs mezõnyfölénybe kerültek néhány perc után teljesen megérdemelten vezetéshez is jutottak. Ez egyben a nyugodtságukat is eredményezte, s hiába jött fel a Gázszer az elsõ félidõ végén, a DFC egy ,,minta" pontrúgás után ismét gólt szerzett.
Fordulás után a Gázszer kezdte aktívabban a mérkõzést, ami a vendégek szempontjából nagyon is érthetõ volt, hiszen õk voltak hátrányban, s ezt szerettek volna ledolgozni. A vendégek mezõnyfölényt harcoltak ki, s ebben a játékrészben már a faultokkal is szvkmarkúbban bántak. Persze taktikai szabálytalanságokra ekkor nem is volt nagyon szükség, mert a DFC biztos vezetése tudatában kissé kényelmesen játszott, s a középpályásoknak nem igazán sikerült megszervezniük a támadójátékot, mert a Gázszer jól játszotta a labdás letámadást. Azonban hiába uralták a pálya középsõ részét a vendégek, helyzetekig nem jutottak el, mert a hazai védõk megfelelõen látták el feladatukat. A második félidõ az idõ múlásával egyre érdektelenebbé vált, s a lelátóról úgy tvnt, hogy a DFC nem tudja nem megnyerni a mérkõzést, míg a vendégek nem tudják egálra hozni a meccset. A hajrában ugyan volt egy-két lehetõsége a szépítésre a Gázszernek, de ebbõl semmi sem lett, s végül a Diósgyõr az elsõ félidõben mutatott érett játékával megérdemelten gyvjtötte be az újabb három pontot egy olyan mérkõzésen, amely után nem kell bánkódniuk azoknak a diósgyõri szimpatizánsoknak, akik nem láthatták ezt a ,,zártkörv" találkozót.

Puhl játékvezetõ legszebb napjaira emlékeztetõen vezette a mérkõzést: eseményközelbõl, a szabályokat jól alkalmazva bíráskodott.

TORNYI Barnabás: - Az elsõ félidõben ,,csakazértis" hangulat jellemezte a játékunkat, s a legjobb ütemben szereztük a gólokat. A második játékrész túl biztossá tette a csapatot, aminek tanulsága, hogy így nem lehet játszani.
HARTYÁNI Gábor: - Az elsõ félidõben határozottabb, agresszívebb volt a DFC, ezért megérdemelten szerzett vezetést. A folytatásban meddõ mezõnyfölényre tettünk szert, ám ez ezúttal kevés volt ahhoz, hogy gólt lõjünk.