Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

Vezette: Szabó Zs. (Radvánszky, Tamássy).
DFC: Nota (6) - Szmiljanics (6) - Földvári (6), Kuttor (6), Kovács T. (6) - Turóczi (6), Téger (7), Kiser (7), Buzás (8) - Kulcsár (7), Egressy (9). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
Vasas: Végh (5) - Mónos (4), Geress (5), Tóth A. (5), Aranyos (6) - Farkasházy (5), Szilveszter (6), Galaschek (5), Zombori (4) - Koltai (4), Pál (5).
Edzõ: Gellei Imre.
Csere: Galaschek helyett Maczó (5) a 37., Koltai helyett Sowunmi (5) az 55., Turóczi helyett Babos (6) a 61., Kulcsár helyett Szabados (-) a 70., Farkasházy helyett Nyerges (-) a 85., Buzás helyett Varga E. (-) a 86. percben.
Sárga lap: Tóth A. a 21. percben.
Gólszerzõ: Buzás (1-0) a 30., Buzás (2-0) a 34., Egressy (3-0) a 60., Pál (3-1) a 78., Aranyos (3-2) a 79., Egressy (4-2) a 84. percben.

7. perc: A jobb oldalról Kulcsár emelt be a tizenhatoson belülre. A védõk röviden mentettek, a labda az Turóczi elé hullott, aki 14 méterrõl, kapásból a kapu fölé durrantott.
20. perc: Kiser remekül tálalt a bal oldalon felfutó Buzás elé, a DFC középpályása a tizenhatos sarkáról lõtt, a játékszer centiméterekkel zúgott el a bal ,,pipa" mellett.
30. perc: Egy diósgyõri labdaszerzés után Buzás iramodott meg a Vasas kapuja felé, majd miután Egressy lesen állt, a hazaiak játékosa egyedül oldotta mag a feladatot: lerázta magáról a védõket, majd 15 méterrõl középrõl Végh mellett a kapuba gurított, 1-0.
34. perc: Kulcsár szerzett labdát a bal oldalon, majd Egressyhez továbbított. A támadó a tizenhatoson belül az alapvonalig vezette a pöttyöst, közben az egész Vasas védelmet ,,meghintáztatta", majd pontosan középre passzolt Buzás elé, aki két lépésrõl a kapu közepébe helyezett, 2-0.
52. perc: Ismét Kulcsár hozta remekül helyzetbe Egressyt, aki levált õrzõjérõl, majd rövid vágta után 23 méterrõl lõtt, a labdát Végh látványos mozdulattal öklözte ki a mezõnybe.
60. perc: Ezuttal a jobb oldalon tvnt fel Kulcsár, aki miután lefordult õrzõjérõl a középen kiugró Egressy elé tálalt. A DFC támadója a tizenhatoson belülre érve kétszer is tolt a labdán, majd 13 méterrõl ballal a kapuba bombázott, 3-0.
78. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a vendégek Nota kapujától 19 méterre a jobb oldalon. A labda mögé Pál állt, aki mesterien csavart a bal felsõ sarokba, 3-1.
79. perc: Aranyos lódult meg a bal oldalon, majd egy kényszerítõ után már csak Notával állt szemben, s a piros-kékek hátvédje 8 méterrõl a hálóba gurított, 3-2.
84. perc: Kovács T. szerzett labdát a középpályán, majd a balösszekötõ helyén álló Egressyhez játszott, aki pár lépés után 16 méterrõl a bal alsó sarokba lõtt, 4-2.

Szabó Zsolt játékvezetõ ,,felnõtt" a mékõzés színvonalához, jól látta el feladatát, a találkozó folyamán végig eseményközelben volt, s megfeleõen ,,uralta" az egyébként sportszerv összecsapást.

TORNYI Barnabás: - Egy izgalmas mérkõzésen nagy skalpot szereztünk, hiszen egy erõs ellenfelet gyõztünk le. Az a gyanúm, hogy ,,félelembõl" nyertünk, hiszen egész héten a Vasasból készültünk, ismertük ellenfelünk játékát.
GELLEI Imre: - Gratulálok a DFC-nek, megérdemelten nyert, hiszen helyzetkihasználásban többet nyújtottak. A közönség jól szórakozhatott, mert mindkét gárda remekül kiszolgálta. Ha visszatérnek a meghatározó embereink, jobbak leszünk.