Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

Vezette: Cserna (Szabó Z., Bajkai).
Diósgyõri FC: Nota (5) - Szmiljanics (5) - Földvári (6), Kuttor (5), Kovács T. (5) - Turóczi (4), Kiser (5), Téger (5), Buzás (4) - Kulcsár (5), Egressy (4). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
Kispest-Honvéd FC: Vezér (5) - Hungler (6) - Müller (6), Tarlue (5) - Bánföldi (5) - Pintér (5), Dubecz (6), Gabala (5), Kabát (5), Szántó (5) - Borgulya (3).
Edzõ: Gálhidi György.
Csere: Vezér helyett Rott (6) a 46., Turóczi helyett Babos (4) az 57., Borgulya helyett Csertoi (-) a 66., Buzás helyett Szabados (-) a 66., Kulcsár helyett Domokos (-) a 79., Szántó helyett Sípos (-) a 87. percben.
Sárga lap: Szántó a 22., Tarlue a 32., Bánföldi a 49., Pintér a 66., Földvári a 95. percben.
Kiállítva: Csertõi a 83. percben.

11. perc: Kovács T. bal oldali bedobását Kulcsár a 16-os sarkánál fejjel továbbította Buzás elé, aki egy kicsit ellökte védojét, majd középre kanyarított. A labda elsuhant az üres kapu és a diósgyõri támadók elott.
20. perc: Kulcsár kevergetett a kispesti ötös tájékán, majd jobbal középre ívelt. A labda Kisert találta meg, aki 7 méterrõl csak hátradõlve tudott fejelni, így a bõrgolyó hatalmas ívben jutott a kapu fölé.
28. perc: Borgulya jobb oldali szöglete üresen találta Gabalát, aki 4 méterrõl a bal kapufa mellé lõtt.
32. perc: Két szabadrúgást lõhetett a DFC 22 méterrol középrõl. Az elsõnél Szmiljanics lõtt a jobb kapufa mellé, de miután Tarlue kiugrott a sorfalból, jöhetett az ismétlés. Egressy ezúttal a sorfalba lõtt, a kipattanó labdát pedig Kovács T. bombázta a kapu mellé.
43. perc: Dubecz rántotta le Kisert a vendégek kapujától 18 méterre. Kulcsár remek lövést küldött a kispesti kapura, ám Vezér hatalmas bravúrral a felso léc alól tornázta szögletre a labdát. A fõvárosi kapus ezt követõen olyan szerencsétlenül esett, hogy a második félidõben nem is tudta folyatatni a játékot.
51. perc: Téger vezetgette a labdát, majd a 16-osnál tanyázó Kulcsárhoz passzolt. A hazai csatár befordult a büntetõterületre, majd 14 méterrol megcélozta a rövid sarkot, de Rott bravúrral hárított.
54. perc: Kuttor labdája üresen találta a jobb oldalon felfutó Turóczit. A középpályás beadása a túloldalon egyedül találta Buzást, akinek 11 méterrol leadott bombáját Rott parádésan védte.
74. perc: Kulcsár ívelt a 16-os bal sarkánál helyezkedo Tégerhez, aki egy igazítás után a bal kapufa mellé lõtt.
82. perc: Dubecz ugratta ki Csertoit, aki 18 méterrol senkitol sem zavartatva a diósgyõri kapu fölé lõtt.
83. perc: Csertõi megszólította a játékvezetot, aki a nyers hangnem miatt kiállította a kispesti cserecsatárt.

Tartalom: Érdekes felállást választott a Kispest. Egy söprögetõ, két emberfogó, egy elõszûrõ, öt középpályás, egy ék. A két emberfogó közül Müller Kulcsárra, Tarlue pedig Egressyre "tapadt". Közülük eleinte kétségkívül Müller volt az eredményesebb, aki mind a földön mind pedig a levegõben Kulcsár fölé tudott kerekedni. Késõbb azonban az elsõ pár percben még próbálkozó Egressy is megadta magát Tarlue erõszakos, ám kétségkívül eredményes stílusának. A túloldalon a két emberfogó közül csak Földvárinak volt embere, hiszen Kabát egyszerûen nem volt hajlandó elmozdulni a középpályáról. Ettõl függetlenül a középpályára "visszavedlett" ék õrzésére kijelölt Kovács T. csak az elsõ félidõ második felében hitte el, nyugodtan felaraszolhat a bal oldalon. Addigra viszont már elfogyott a DFC kezdeti lendülete. Hátul üresen "lógtak" a védõk, a négy hazai középpályás nem bírt a kispesti létszámfölénnyel. A miskolci szélsõ középpályások nem kaptak labdát, hiszen Kiser és Téger csak és kizárólag a középen indított lapos passzokkal operált, amelyekkel Kulcsárék nem bírtak mit kezdeni. Az elsõ játékrész utolsó negyedórája egyre unalmasabb tili-tolit hozott, valamirevaló gólveszély nélkül, ami alól csak a Vezér sérülését eredményezõ szabadrúgás volt kivétel.
A második negyvenöt percben végre megpróbált alkalmazkodni a DFC a Kispest hadrendjéhez. Ennek értelmében Borgulya õrzését Kuttor vette át, Földvári és Kovács T. pedig egy sorral feljebb húzódott. Néhány percig ez érezhetõ is volt a játék képén, de a kispestiek nem voltak hajlandóak hibázni. Középpályásaik a széleket remekül lezárták, középen és a beíveléseknél pedig a vendégvédõk voltak az urak. Gálhidi edzõ nem kockáztatott, csatár helyett csatárt cserélt, míg a diósgyõriek szakvezetõje a támadósort próbálta erõsíteni. Nem túl sok sikerrel, hiszen Szabados és Domokos kevesebb veszélyt jelentett a kapura mint a pályáról levett Buzás és Kulcsár. Egyre erõtlenebben, hitehagyottan zakatolt a vendégek kapuja felé a DFC, a Kispest pedig eltökélten és fegyelmezetten õrizte kapuját a góltól, miközben arra is ügyeltek a fõvárosiak, hogy a hazaiak portását munka nélkül hagyják.

Cserna játékvezetõ egy-két sárga lapot a zsebében felejtett, de a mérkõzés sorsát befolyásoló hibát nem vétett.

TORNYI Barnabás: - Ellenfelünk akarata érvényesült, ami a faultok számát és a játékidõ csökkentését illeti. Sajnos ehhez a játákvezetõ is partnerük volt. Azt is el kell azonban ismernem, hogy a megszokottnál jóval tompábbak voltunk, így megérdemelten szerezte meg a Kispest az egyik pontot.
GÁLHIDI György: - Nem volt könnyû a feladatunk. Az egyetlen lehetséges megoldást választottuk, nevezetesen a nagyon fegyelmezett csapatvédekezést helyeztük elõtérbe. Utólag úgy érzem, csak a hit hiánya miatt nem szereztük meg mind a három bajnoki pontot.