Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

DFC: Nota (0) - Szmiljanics (5) - Földvári (5), Kuttor (6), Kovács T. (5) - Turóczi (5), Téger (6), Kiser (5), Buzás (5) - Kulcsár (5), Egressy (6).
Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
Haladás: Németh (5) - Varga K. (5) - Zugor (4), Horváth A. (5), Koller (5) - Bonchis (5), Kovács S. (4), Vidóczi (6), Sztrapák (4), Balogh (5) - Fehér Cs. (6).
Edzõ: Dajka László.
Csere: Turóczi helyett Szabó T. (7) a 46., Sztrapák helyett Plókai M. (5) az 58., Bonchis helyett Sylla (-) a 68., Kovács S. helyett Balassa (-) a 79., Buzás helyett Varga E. (-) a 83., Téger helyett Szabados (-) a 86. percben.
Sárga lap: Horváth A. a 16., Kuttor a 42., Kulcsár a 44., Sztrapák a 48., Szmiljanics az 50. percben.
Gólszerzõ: Szmiljanics (1-0) a 37., Vidóczi (1-1) a 39., Szabó T. (2-1) a 48., Kuttor (3-1) a 68., Szabados (4-1) a 89., Egressy (5-1) a 91. percben.

2. perc: Egressyt tartotta fel Zugor a bal oldalon, a büntetõponttal egymagasságban. A szabadrúgásból Turóczi ívelte a labdát az ötös tájékára, amelyet Kulcsár alig fejelt a jobb kapufa mellé.
17. perc: Horváth akasztotta a jobb összekötõ helyén befelé húzó Kisert, szabadrúgás. A kaputól 20 méterre leállított játékszert Kulcsár rúgta a hosszú sarok irányába, amit az elõrelopakodó Téger igyekezett csukafejessel a kapuba juttatni. Kevés sikerrel.
31. perc: Kiser labdájával Egressy húzta meg a jobb oldalt Varga K. mellett, majd akit miután átjátszott, éles szögbõl, 8 méterrõl lõtt. A félmagasan érkezõ küldeményt Németh öklözte vissza a mezõnybe.
37. perc: Sztrapák szabálytalansága után Buzás végezhetett el újabb szabadrúgást a jobb összekötõ helyérõl, a kaputól 20 méterre. A beívelt labdát az elõrehúzódó Szmiljanics 10 méterrõl a kapu jobb oldalába csúsztatta, 1-0.
39. perc: Kovács S. szerzett labdát a hazaiaktól, majd a bal összekötõ helyén futó Vidóczihoz továbbított. A vendégek játékosa miután a 16-oson belülre ért, a rátámadó Szmiljanics mellett, valamint a kissé kinn álló Nota felett a kapu bal oldalába helyezett, 1-1.
47. perc: Saját kapujától 21 méterre Sztrapák rántotta le a megiramodó Kisert. A szabadrúgást a néhány pillanattal azelõtt beállt Szabó rúgta, aki nekifutás nélkül, bokából a sorfal mellett a kapu bal oldalába csavart, 2-1.
67. perc: Kulcsár buktatását követõen újabb szabadrúgást végezhetett el a DFC. A 16-os jobb oldali sarkáról Szabó a rövid sarok felé célzott, a labdát az elõremozgó Kuttor 5 méterrõl a kapu bal oldalába bólintotta, 3-1.
83. perc: Téger a jobb oldalról kanyarintotta be a játékszert, amely az ellenkezõ oldalon feltvnõ Egressyt találta meg. A válogatott csatár ballal, 8 méterrõl, kapásból a jobb oldali kapufa mellé tüzelt.
89. perc: Balassa szabálytalankodott Egressyvel a jobb oldalon, az oldalvonal közelében. A kaputól 22 méterre leállított lasztit Szabó ballal az ötös elõterébe ívelte, amely a berobbanó Szabados testérõl jutott a hálóba, 4-1.
91. perc: Egressy lépett ki két szombathelyi védõ között, majd 15 méterrõl a kifutó Németh fölött a kapu közepébe emelt, 5-1.

Tartalom : A csapatok szereplését alapvetõen az eredményességük határozza meg, s ebbõl a szempontból minden diósgyõri érzelmv futballbarát elégedett lehet a Haladás ellen látottakkal. A piros-fehérek megfeleltek az elvárásoknak: érvényesítették a papírformát, gólkülönbséget javították és szebbnél-szebb találatokat szereztek.
Azonban a mérkõzés szurkolói hangulatát - különösen az elsõ félidõben - nem a fékevesztett boldogság jellemezte. Hogy miért? Mert a DFC csapatjátéka meglehetõsen dadogósra sikerült az elsõ 45 percben. S a drukkereknek nem mindegy, hogy milyen pillanatokat, milyen perceket kell átélniük, s az pedig személyenként változó, hogy ki meddig bírja cérnával. Sajnos, ezúttal a megszokottnál is többen voltak türelmetlenebbek, s fél óra elteltével egyre gyakrabban harsant fel a fütty a lelátón. A kritika ,,ült", hiszen a Diósgyõr nem sziporkázott, míg a Haladás meglepõen bátran játszott. A vendégek a ,,nem sok jóval kecsegtetõ" egycsatáros játékot választották, öt középpályásuk közül a szélsõknek a visszavédekezés volt a fõ feladatuk.  Aztán, amikor labdát szereztek és felépítettek egy akciót, akkor a távoli lövéseket részesítették elõnyben lévén, hogy a gyakran három hazai védõ szorításában vergõdõ Fehért csak nagyon ritkán lehetett megjátszani. A hazaiak két szélsõ védõje nem volt elég improvizatív, mert hiába játszottak ember nélkül, nem mertek elõretörésekre vállalkozni.
Az elsõ játékrészben enyhe mezõnyfölényben futballozó DFC egy pontrúgás után csak másodpercekre tudott elõnyt szerzni, mert a vasiak elsõ valamirevaló támadása góllal vézõdött. A fordulat Szabó Tibor pályáralépésével következett be. A piros-fehérek középpályása három percet volt játékban, amikor góllal tette le névjegyét, majd fejeltetett egy gólt a legjobban játszó védõvel, Kuttorral, végül munkája befejezéseképpen Szabadosnak is adott egy gólpasszt. Ami a ,,Szabós" találtokban közös: mindhárom gól rögzített játékhelyzet után született, s ehhez egy olyan játékos szükséges, akinek átlagon felüli a rúgótechnikája. Érdekesség, hogy Szabó T. produkciója után ,,kettészakadt" a diósgyõri tábor, hiszen voltak akik Tornyi Barnabást cserekirálynak titulálták, míg mások arra keresték a választ, hogy vajon miért nem kezdõként lépett pályára a középpályás.
A lényeg azonban az, hogy nem Szabó Tibor, hanem a Diósgyõr gyõzött a Haladás ellen, és a DFC neve mellé kerül a sikerért járó három pont, köszönhetõen annak, hogy a piros-fehérek együttesét képzettebb labdarúgók alkotják, akik ha szükség úgy hozza: gólhelyzetek kialakítása nélkül is képesek meccset nyerni - s ez óriási pozitívum.

Vágner játékvezetõ nem a tudása legjavát adta ezen a mérkõzésen. A sárga lapos figyelmeztetéseket nem alkalmazta következetesen. Az is elõfordult, hogy bizonyos esetekben mérlegelt és nem megfelelõen ,,díjazta" a szabálytalanságokat.

TORNYI Barnabás: - Sokkal nagyobb volt a görcs a csapatban, mint gondoltam, s emiatt nehezen lendültünk játékba. A második félidei játékunk alapján azonban megérdemelten nyertünk, ami köszönhetõ részben a cseréknek, részben a helyes ritmus megtalálásának.
DAJKA László: - Úgy érzem mezõnyben azt a csapatjátékot nyújtottuk, amit elõre elterveztünk. A második játékrészben azonban pontrúgásaival a Diósgyõr teljesen kiütött minket.