Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

Diósgyõri FC - III. Kerület FC 5-1 (2-0)

Diósgyõri stadion, 10 000 nézõ. Vezette: Szabó Zs. (Bajkai, Varga L., Vad).
DFC: Nota (0) - Szmiljanics (6) - Földvári (7), Kuttor (6), Kovács T. (6) - Téger (6), Kiser (7), Szabó T. (6), Buzás (6) - Egressy (7), Kulcsár (9).
Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
III. Kerület: Tóth I. (5) - Varga L. (5) - Tordai (5), Kecskés (4), Metzger (4) - Sibaya (4), Kovács N. (5), Lendvai P. (6), Bencze (5), Kun (5) - Wukovics (5).
Edzõ: Ralf Wilhelms.
Csere: Téger helyett Turóczi (-) a 62., Buzás helyett Kákóczki (-) a 66., Kecskés helyett Schultz (-) a 68., Szabó T. helyett Varga E. (-) a 75., Sibaya helyett Vittitoe (-) a 77. percben.
Sárga lap: Téger a 28., Bencze a 42. percben.
Gólszerzõ: Kulcsár (1-0) a 25., Buzás (2-0) a 45., Kulcsár (3-0) a 47., Wukovics (3-1) az 51., Kiser (4-1) az 57., Kulcsár (5-1) a 91. percben.

11. perc: Kovács T. kezezése miatt szabadrúgáshoz jutott a Kerület. A pontrúgást 23 méterrõl Lendvai végezte el, de a csavart labdát Nota biztos kézzel fogta a felsõ lécnél.
15. perc: Kulcsár csapott le egy labdára, majd a 16-osra betörõ Egressyhez továbbított. A csatár 10 méterrõl jobbal perdített, de Tordai lábáról szögletre pattant a labda.
23. perc: Kun szlalomozott el két védõ mellett, majd a bal oldalról az alapvonal közelébõl középre adott. A labda Wukovicshoz került, aki 12 méterrõl ballal kapásból helyezett a jobb kapufa mellé.
23. perc: A következõ támadás végén Földvári adott be a jobb oldalról. Tóth elnézte a labdát, így Kulcsár könnyvszerrel fejelhetett 7 méterrõl  a bal sarokba, 1-0.
35. perc: Szmiljanics káprázatos passzal dobta támadásba Egressyt, aki 14 méterrõl a kivetõdõ Tóthot találta el.
46. perc: Kulcsár 21 méteres szabadrúgása a sorfalról a jobb oldalon settenkedõ Tégerhez került, aki azonnal a kapu elé ívelt. A bal oldalról befutó Buzás remek ütemben érkezett, és 3 méterrõl a felsõ léc alsó lapjára fejelt, ahonnan a gólvonal mögé vágódott a labda, 2-0.
48. perc: Kiser egy pillanattal a lesreállítás elõtt ugratta ki a 16-osra befutó Kulcsárt, aki hidegvérrel elfektette Tóthot, és 8 méterrõl a kapu közepébe passzolt, 3-0.
51. perc: Szmiljanics lábáról Wukovics elé perdült a labda, aki kicselezte Notát és 11 méterrõl ívelt a kapu jobb oldalába, 3-1.
57. perc: Szabó a jobb oldalra továbbított Kulcsárhoz, aki az alapvonalnál az ötös sarkáig cselezte magát, majd középre tálalt, ahol a védõk gyvrvjében feltvnõ Kiser ballal estében a kapu közepébe kotorta a labdát, 4-1.
58. perc: A könnyelmvsködõ hazai védõk között Sibaya lépett ki, elvitte a labdát Nota mellett, majd ballal egy diósgyõri láb közremvködésével a bal sarok mellé helyezett.
91. perc: A vendégek már a mérkõzés végét jelzõ sípszót várhatták, így nem figyeltek sem Földvárira, sem Kulcsárra. Elõbbi pedig beadott, utóbbi meg az elmélázó Tóth felett a kapu bal oldalába bólintott, 5-1.

Immár megszokottá válik, hogy a Diósgyõri FC csapata a bajnoki találkozók kezdetét követõen nem ront ellenfelének, legyen az élcsapat vagy a tabella hátsó régiójába tartozó együttes. A piros-fehérek most sem mentek fejjel a falnak, s mezõnyfölényük közepette türelmesen, kivárásra játszva szõtték akcióikat. Játékuknak kedvezett, hogy a vendégek nem álltak be védekezni, megpróbálták a középpályán tartani a labdát, ahol döntetlen állásnál öt Kerület labdarúgó ,,húzta a féket". Ekkoriban csupán egy vendégjátékos kapott konkrét támadófeladatot, s Wukovics mellé csak ritkán futott fel a társa, Lendvai P., aki 0-0-nál amolyan biztonsági, védekezõ játékot játszott. A félidõ közepén egy óriási gólhelyzetet puskázott el az óbudai csapat, amit egy perccel késõbb Kulcsár egy fejesgóllal büntetett - igaz ehhez szükség volt Tóth I. kapusra is, aki a gól elõti pillanatban nem állt feladata magaslatán. A hazaiak találta ,,helyre tette" a csapatokat, s ezt követõen a vendégek - immár két csatárral - tettek néhány kísérletet az egyenlítésre, azonban erõfeszítéseiket nem koronázta siker. Sõt! A félidõ végét váró kerületi játékosok terven felül még egyszer középkezdéshez állhattak fel a hosszabbításban kapott Buzás fejesgól után.
Fordulás után a DFC ott folytatta, ahol abbahagyta: a feltvnõen agilis Kulcsárnak két percre volt szüksége ahhoz, hogy újabb gólt érjen el. A hazaiakat háromgólos vezetésük után egy kissé elragadta a hév, úgy tvnt, hogy ezen a napon mindenki gólt akar lõni a vendégeknek. Ezt kihasználták az óbudaiak, akik a piros-fehérek fellazult védelmének figyelmeztetõ találatot ,,vittek be". A hazaik két emberfogó védõje, Földvári és Kovács T. rendkívül kezdeményezõen játszott, nagyon sokszor segíttették a támadásokat, s kettõjük közül Földvárinak volt jobb napja, hiszen az õ beadásai jobban sültek. A DFC negyedik gólja után mintha a vendégjátékosok is beletõrödtek volna a megváltozhatatlanba. A piros-fehérek közül Egressy játszott óriási akarással, s látszott rajta, hogy nagyon szeretné bevenni Tóth I. kapuját, de ez az Istennek se akart sikerülni neki. Hol rosszul célzott, hol a kapus védett bravúrral, hol pedig az utolsó pillanatban egy védõjátékos belépõ lába akadályozta meg abban, hogy bevágja idei hetedik találatát. S ami nem sikerült Egérnek az összejött a mezõny legjobbjának Kulcsár Sándornak, aki a hosszabbításban harmadszor is beköszönt, így két hét után ismét 5-1-el küldte haza a DFC soros ellenfelét.

Szabó Zs. játékvezetõnek csupán néhány apró mezõnybeli tévedése volt, s összeségében jól vezette az egyébként sportszerv találkozót.

TORNYI Barnabás: - A látottak alapján úgy érzem, hogy nem csak a gyõzelmünk, de a gólkülönbségünk is megérdemelt. Sokszor vezettünk szép támadásokat, a két szélsõ hátvédünk és nem utolsósorban Kulcsár is eredményesen játszott.
Ralf WILHELMS: - Nem kérdés, hogy a DFC megérdemelten nyerte meg ezt a mérkõzést, hiszen mi nagyon rosszul játszottunk. Játékosaim hétrõl-hétre ugyanazokat a hibákat követik el: ezúttal is több gólt kaptunk a dekoncentráltságunk miatt, s amíg nem vesszük tudomásul, hogy a mérkõzésnek akkor van vége, amikor a játékvezetõ ezt jelzi - nem sok jóra számíthatunk.