Metró
1999. április 1.

Kacsatojás

Wágner B. György a Juventus Rádió Kacsatojás műsorának ötletgazdája és szerzője.

- Hogyan jönnek az őrült ötletek?

- Általában maguktól ugranak be, erre jár az agyam. Lehet ezt játékosságnaknevezni, vagy infantilizmusnak, én ezen sem sértődöm meg. Szeretem az abszurd humort, és szerintem az a fontos, hogy egy poénban legyen logika, ami megmozgatja az emberek gondolatait. A pályafutásom során foglalkoztam már szépirodalommal, szerepeltem humorfesztiválokon. Megjelent egy kötetem is Sarah bugyiban, avagy a hazug embert könnyebb utolérni, ha sánta (vagy ha áll) címmel. A választás azért esett erre a női névre és szóösszetételre többek között, hogy könnyedén lehessen kérni a könyvesboltokban. Az ára pedig műfajhűen magáért beszél, és logikai és számtani tudásért kiált.

- Mit jelent a kacsatojás?

- A kakukktojás és a kacsahír 5vözete. A játék alap5lete az, hogy hihetetlen igaz hírek közé becsempészünk hihető, de hamis híreket. A játékosnak ki kell választania azt, amelyik kacsa. Ezt a játékot mi nagyon komolyan vesszük, nem segítünk a hallgatóknak. Aki ,,lelövi" a kacsát, büszke lehet magara, mert szerintem sem könnyű. Az adás lassan a 300. részénél tart, és bátran állíthatjuk, hogy szeretik az emberek.

- Mennyire könnyű beugratni a hallgatókat?

- A kiválogatott hírek, bármily hihetetlen, igazak. Nem csoda, hogy az emberek elhiszik az álhíreket, hiszen a valóság is éppen elég hülyeséget produkál. Ahogyan a könyvem mottója is szól: Nincs igazság! (Ez sem az).

Búza Zsófi