Vasárnapi Hírek
1998. február 15.

Holló Színház: Karaj

Új felállása ellenére is változatlan formában a Holló Színház társulata

Az 1990-ben alakult Holló-Színház 1997 óta megújhodott arculattal lép a nagyközönség elé. A névsor: Galla Miklós, Dózsa Gergely, Bor László és Gerle Andrea. A stílus marad a régi, ám míg régebben a Holló-Színház csakis eredeti angol jelenetek és dalok magyar nyelvű bravúradaptációit mutatta be, addig ma már repertoárjukon megtalálhatók saját, autentikus alkotások is.

Új, Karaj című albumuk (a Hungaroton Gong kiadványa) hallgatói egyrészt feltartózhatatlan humordömpingben fognak részesülni a közönség elôtt felvett prózai jelenetek, illetve a stúdióban rögzített dalok szövege révén, másrészt a legkatartikusabb zenei élményrendszert élhetik meg a Holló Színház dallamgazdag muzsikájának köszönhetôen. Helyet kapott az albumon a Holló-szilveszterben (TV2) jogosan híressé vált Csúcsforma című jelenet, amelybôl a Karaj cím is származik, a hasonló népszerűségre számot tartó, színpadon már sok éve sikerrel játszott Méhészet éppúgy, mint nyolc sziporkázó találós kérdés. És akkor még nem beszéltünk a Krumpli-dalról vagy az ízig-vérig modern hangszerelésű és tematikájú Szemrevaló Szonja rádiótelefonja című dalról, amelyhez videoklip is készült, sôt ezt adta elô a Kifutó (TV2, február 13.) sztárvendégeként is.

Galla Miklóst már nem kell bemutatnunk. Dózsa Gergely szülôvárosában, Debrecenben játszotta Nyilas Misit a Légy jó mindhalálig című musicalváltozatban, újabban pedig ô Maugli A dzsungel könyve Dés-Geszti-féle feldolgozásában. Galla Miklóssal 1995 októberétôl másfél évig játszották közös színházi estjüket. Ez utóbbinak közreműködôje volt Bor László, aki így már rutinosan mozog az abszurd világában. Gerle Andrea új jövevény e műfajban; a Nemzeti Színház stúdiójának növendéke. Komikai vénája és jó énekhangja hamarosan az abszurd műfaj sztárjai közé emeli.
(kirald)