Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

Diósgyôri FC - Sliema Wanderers : 2-0 (1-0)

Diósgyôri stadion, 7000 nézô. Vezette: Kollari (Lamce, Kristo - mindhárom albán).
DFC: Nota - Téger - Földvári, Kovács T. - Ternován, Kiser, Buliga, Jakab, Buzás - Domokos, Kulcsár.
Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
Sliema: Barry - Pintac - Dimech, Zammit, Ciantiar - Sant Fournier, Busuttil, Turner, A. Galea - Mallia, Mraz.
Edzô: Martin Gregory, Carmel Busuttil.
Csere: Mallia helyett Mifsud a 25., Ternován helyett Varga S. a 46., Buliga helyett Volár a 65., Mraz helyett Bonnici a 78., Jakab helyett Kotula 88. percben.
Sárga lap: Ciantiar a 38., Busuttil a 41., Kovács T. a 73., Sant Fournier a 85. percben.
Kiállítva: Mifsud a 83. percben.
Gólszerzô: Domokos (1-0) a 19., Kulcsár (2-0) a 89. percben.
Jók: Kulcsár, illetve A. Galea.

19. perc: Kulcsár a jobb oldalon iramodott meg, majd rövid vágta után remekül indította a mélységbôl lyukra futó Domokost. A hazaiak támadója már elsuhant Dimech és Pintacs között, amikor jött ki eléje Barry. Domokos a 11-es pont tájékán egy ügyes csellel elhúzta a lasztit a félig fekvô máltai portás mellett, majd nyolc méterrôl jobbal, laposan a kapu közepébe gurított, 1-0.
29. perc: Ternován-Földvári volt a labda útja a jobb oldalon, amelyet a diósgyôriek védôje pontosan centerezett középre az alapvonalról. A játékszer az ötös jobb oldali csücskénél Kulcsárt találta meg, aki szorongatott helyzetben a jobboldali kapufa mellé helyezett.
33. perc: Kovács szabálytalankodott Mrazzal 28 méterre Nota kapujától. A jobbösszekötô helyérôl járó szabadrúgást A. Galea kanyarintotta be jobbal a büntetôterületre. A pettyes éppen Busuttilnak volt jó, aki 12 méterrôl erôteljes fejest küldött a bal kapufa mellé.
44. perc: Kulcsár, a máltai kapunak háttal állva lefordult Dimechrôl, majd azonnal eleresztett egy jobblábas löketet a 16-os vonaláról. A játékszer Barry tenyerét érintve jutott szögletre.
45. perc: Egy röviden kitisztázott labdát Jakab egybôl, gondolkodás nélkül visszalôtt a vendégek kapujára. A 22 méteres sistergôs lövés ugyan a gólvonalon térdelô Barry két lába között landolt, ám kis híján túlcsúszott azokon.
50. perc: Mraz indította a bal oldalom felfutó A. Galeát, aki az alapvonal közelébôl ballal kapura ívelt. A bôrgolyó a felsô léc tetejérôl vágódott vissza a játéktérre.
57. perc: Buzás a bal oldalról Turner mellett ívelt a kapu elé. A pettyes a hosszú oldalon érkezô Vargáig jutott, aki 10 méterrôl egybôl próbálkozott a gólszerzéssel. A labda lecsúszott a hazaiak játékosának lábáról, így az veszélytelenül mehetett el a bal felsô sarok mellett.
72. perc: Domokos-Buzás összjátékot követôen a DFC középpályása Kulcsárhoz játszott középen, a 16-os vonalánál. A támadó jobban azonnal megcélozta a jobb alsó sarkot, ám a labda elôbb a kapufát, majd Barryt érintve az alapvonalon túlra jutott.
75. perc: Volár jobbról, a 11-es ponttal egymagasságban ívelt a kapu elé. Belül, Zammit és Dimech között Jakab érkezett, aki nehéz helyzetben fél méterrel a kapu felé bólintott.
83. perc: Mifsud szabálytalankodott Kiserrel, miközben megütötte a diósgyôriek középpályását. A játékvezetô azonnal kiállította a vendégek cserejátékosát.
89. perc: A Jakab helyett beállt Kotula elsô labdaérintése gyanánt mindjárt sarokrúgáshoz tehette le a lasztit a bal oldalon. A cserecsatár jobbal élesen középre kanyarintotta a labdát, amelyet a védôk között remekül felugró Kulcsár 4 méterrôl a kapu jobb oldalába csúsztatott, 2-0.

Domokos labdája a hálóba tart...

Tartalom: Az UEFA rendezési elôírásai miatt, az Intertotó mérkôzésre a Diósgyôri FC csak korlátozott számú belépôt adhatott ki, de ez nem okozott különösebb gondot, hiszen a szurkolók részérôl jóval kisebb volt az érdeklôdés a nemzetközi találkozó iránt, mintha mondjuk egy hazai bajnoki meccset játszott volna a piros-fehér gárda. Ahogy az várható volt a máltai csapat nem ment fejjel a falnak: az elsô perctôl kezdve visszahúzódtak a 16-osuk vonalára, s elôl csupán egy csatár árválkodott. Azonban Mraz csak olyan ritkán találkozott a labdával, mint kilövése utáni ûrsétáján, Lajka kutya velôscsontokkal. A diósgyôri labdarúgók hosszú perceken át nem tudtak mit kezdeni a mezônyfölényükkel, futóterület nem lévén nem tudtak passzokkal a vendég védelem mögé jutni, s a betömörülésnek sokáig nem találták az ellenszerét. Aztán a hazaiak elsô kapura lövése és valamirevaló akciója gólt eredményezett, de a DFC fáradt játéka ettôl nem lett temperamentumosabb. Az elsô félidô második felét látva bizonyára sokan elgondolkoztak azon, hogy miért nem az Intertotó meccsel párhuzamosan zajló, a televizíó által élôben közvetített Belgium - Mexikó vb összecsapást választották...
A második félidôben a Diósgyôr ott folytatta, ahol az elsô játékrész végén abbahagyta, míg a Sliema váltott: a "vándorok" sokkal gyakrabban vállalkoztak ellenakciók vezetésére, amelynek eredményeként egy kapufát könyvelhettek el. A mezônyben a csapatok továbbra is sok átadási hibát vétettek, majd a 65. percben három perc erejéig a játékvezetô félbe szakította a mérkôzést, mivel a diósgyôri ultrák füstbombát gyújtottak, s az a pálya egy részét láthatatlanná tette. A szurkolók ,,füstölgése" a diósgyôri vezetôkre is átragadt, akik azért bosszankodtak, mert a mérkôzés osztrák ellenôre a látottakat bôszen jegyzetelte, s ennek eredménye minden valószínûséggel néhány ezer svájci frankos büntetés lesz. A füstfelhô felszívódása után sem táltosodtak meg a hazai játékosok, bár ekkor már akadt néhány komolyabb helyzetük amelyet nem sikerült góllal befejezni, és így 10 perccel a mérkôzés vége elôtt a lelátó egyre több részérôl harsant fel "fütty-kritika". ùgy tûnt, hogy ez hatott a hazai labdarúgókra, akik - miután ellenfelük 10 fôre fogyatkozott - Kulcsár góljával megnyugtatták azokat, akik az e heti totómûsor 5. számú mérkôzésére 1-est tippeltek.

Yevi Kollari játékvezetô jól bíráskodott, bár a mérkôzés elején meglehetôsen sokat használta feleslegesen a sípját.

TORNYI Barnabás: - Örülök a gyôzelmünknek, hiszen egy tartalmas ellenfél ellen sikerült nyernünk. Nagyobb arányú sikerünk elmaradt, amelynek elsôsorban saját játékunk, és saját formánk az oka. Becsületesen daráltunk, ám mindezt gyenge játékkal és sok hibával tettük. Bízom azonban abban, hogy sikerül továbbjutnunk.
Martin GREGORY: - Gratulálok a DFC-nek. Sajnos nem tudtunk olyan eredményt elérni, amilyet szerettünk volna. Mindkét kapott gólunk "szerencsétlen szituációból" esett, nem lett volna szabad hibázni védôinknek. A hazaiak végig uralták a mezônyt, míg nekünk csak néhány veszélyes ellentámadás vezetésére futotta az erônkbôl.