Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

Hamar végetért...

UEFA-Intertotó-kupa 2. forduló, visszavágó: Diósgyôri FC - Altay Izmir (török) 0-1 (0-0)

Diósgyôri stadion, 7000 nézô. Vezette: Stahl (Bertlind, Nyberg - svédek).
Diósgyôr: Nota - Téger - Földvári, Turóczi, Babos - Ternován, Kiser, Buzás - Jakab - Domokos, Kulcsár.
Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
Altay Izmir: Sanver - Teberen - Orhan, Kadri, Tahir - Murat, Telat, Serkan, Kenan - Senad, Cüneyt.
Vezetôedzô: Sakip Özberr.
Csere: Ternován helyett Nagy S. a 46., Babos helyett Buliga az 59., Domokos helyett Szabados  69., Senad helyett Necati a 72., Cüneyt helyett Yakup a 78. percben.
Sárga lap: Téger a 8., Kenan a 39. percben.
Gólszerzô: Serkan (0-1) az 55. percben.
Jók: Nota, Téger, ill. Teberen, Orhan, Murat, Serkan, Cüneyt.

9. perc: Téger szabálytalankodott Cüneyttel a bal összekötô helyén, Nota ketrecétôl 35 méterre. A leállított labdát Tahir ívelte az ötös jobb sarkának irányába, amelyet Orhan fejelt kapura. A bal felsô sarok felé tartó küldeményt a diósgyôriek portása remek mozdulatta piszkálta ki.
14. perc: Kulcsár-Kiser volt a labda útja, majd a DFC játékmestere jól látta meg a 16-os jobb oldalánál belépô Ternovánt. A szélsô nagy helyzetben volt, ám 12 méterrôl leadott jobblábas bombája veszélytelenül zúgott el a bal felsô sarok mellett.
20. perc: Telat, Kiser mellett középen kiválóan dobta ki a játékszert a bal oldalon nyomuló Cüneytnek. Az Altay csatára 9 méterrôl tiszta helyzetbe került a büntetôterület bal oldalán, ám a rövid sarokra lôtt labdáját Nota lábbal szögletre mentette.
34. perc: Tahir bal oldali szögletére a hosszú oldalán két török játékos is érkezett, ám Teberen túlságosan zavarta Cüneytet, így a játékostárs 4 méterrôl csupán a bal oldali kapufa mellé tudott bólintani.
55. perc: Murat a jobb oldalról ívelt a kapu elé, amely átszállt Nota és Nagy S. feje fölött is. A hosszú oldalon, az alapvonalnál Kenan stopolta le a lasztit, amelyet visszajátszott Cüneythez. A támadó nem lôtt, megvárta a lendületbôl érkezô Serkant, aki 10 méterrôl ballal, félmagasan, a kapu jobb oldalába lôtt, 0-1.
75. perc: Földvári húzott el a jobb oldalon, majd pontosan játszott középre. Belül Kulcsárt találta meg a beadás, aki 9 méterrôl nem sokkal fejelt a jobb kapufa mellé.
81. perc: Ismét Földvári húzta meg a jobbszélt, lemásolván elôzô alakítását. A játékszert ezúttal Nagy kapta, aki a 16-os bal sarkáról félfordulatból egybôl tüzelt. A pettyes pár centivel a felsô léc fölött zúgott ki a játéktérrôl.
90. perc: Murat kapott labdát a leshatáron, amellyel egyedül mehetett a bal összekötô helyén. A DFC hálóôre kijött elé, ám a középpályás a kaputól 12 méterre egy laza mozdulattal átemelte rajta a pettyest, ami a bal kapufáról pattant ki.

Tartalom:Azt már a kezdô sípszó elhagzása után lehetett látni, hogy a törökök igyekeznek majd mindent megtenni annak érdekében, hogy a továbbjutásukhoz feltétlenül szükséges egy gólt megszerezzék. A Diósgyôr építkezéseit már a középpályán, vagy még hamarabb próbálták megzavarni, majd az így megszerzett labdákat azonnal a csatárok, elsôsorban a balszélsô Cüneyt felé küldték. Mivel a vendégek támadói veszélyesnek tûntek, a hazai védôk nem mertek mellôlük elmozdulni, sokszor Kisernek és Jakabnak is be kellett hátul segítenie. Ennek egyenes következménye lett, hogy a Domokos-Kulcsár duó nem kapott megfelelô támogatást, így többször hosszú percekre eltûntek a Teberen által irányított Altay-falban. Az elsô játékrész inkább küzdelmes volt, mintsem magas színvonalú, csupán egy-két kemény belemenés borzolta a nézôk idegeit.
A szünet, és Ternován cseréje világossá tette, hogy ezen a napon a DFC igazi szélsôk nélkül kénytelen majd tovább küzdeni, így maradt a törökországbeli döntetlen kockázat nélküli óvása. A csapat ameddig tudta védte is a kinti egy-egyet, de egy kihagyás elég volt ahhoz, hogy Serkan bevegye az amúgy remekül védô Nota kapuját. Innentôl kezdve Kiseréknek lett fontos a gólszerzés - amit Tornyi Barnabás cserékkel próbált meg elôsegíteni -, ám pár pontatlan lövéstôl többre nem telt a piros-fehérek erejébôl, sôt. A most már felszabadultan játszó Altay kontrákból további találatokat érhetett volna el, de Muraték már nem koncentráltak annyira, mint tették azt góljuk elôtt.

Továbbjutott az Altay Izmir 2-1-es összesítésel.

Per-Olaf Stahl játékvezetô eredményt befolyásoló hibát nem követett el, ám egy-egy kemény belépôt nem torolt meg kellôképpen.

TORNYI Barnabás: - Gratulálunk ellenfelünknek, megérdemelten jutottak tovább. A találkozó elôtt úgy éreztem van esélyünk a továbbjutásra, ám azt is elmondtam, hogy az Altay képes egy gólra. Sajnos, gyengébben játszottunk, mint vártam.
Sakip ÖZBERR: - Az elsô meccs hazai döntetlenje nekünk kudarcnak számított, bár úgy érzem a helyzeteink alapján már akkor is nyerhettünk volna. Ma nagy stressz alatt voltak a játékosaink, de sikerült megoldaniuk a feladatot.