Nyitóoldal | Mérkõzések | Az NBI állása | Érdekességek | Induló | Vissza a fõoldalra

Diósgyõri FC : Rácz, Téger, Földvári, Farkas Attila, Kovács, Ternován, Kiser, Buliga, Kákóczki, Kulcsár, Jakab.
Szakmai igazgató : Tornyi Barnabás
Kispest HFC : Horváth, Dubecz, Plókai A., Farkas András, Balogh, Kovács B., Major, Bárányos, Cipf, Jovanovics, Kovács K.
Menedzser-igazgató : Krémer Károly
Gólszerzõk : Jakab (1-0) az 1., Kovács K. (1-1) a 28., Buliga (2-1) a 38., Téger (3-1) a 39., Kákóczki (4-1) a 61., Kiser (5-1) a 75. percben.

Téger fejesgóljával 3-1!

Tartalom : Villámrajtot vett a vizes füvön a Diósgyõr. A hazai csapat az esõáztatta, csúszós talajon nagy rössel kezdett, s amíg a kispesti védõk az õrzésükre bízott embereket keresték, a DFC "szétfutotta" a vendégeket. Ennek eredményeként csatárkettõsük parádés összjátéka után már a 47. másodpercben diósgyõri vezetést mutatott az eredményjelzõ. A korai gól meghatározta a találkozó alakulását, hiszen a folytatásban a vendégek magukhoz ragadták a kezdeményezést, és elsõsorban a széleken vezetett támadásokkal igyekeztek zavart okozni a DFC hátsó soraiban. Ez azonban eleinte nem sok sikerrel járt, hiszen a vendégek szélsõ középpályásai pontatlanul gyömöszölték középre a labdát.
A két csapat hadrendje nagyjából megegyezett, hiszen itt is, ott is 2-2 csatár jelentette a támadó alakulatot. A különbség csupán az volt, hogy a DFC-nél a két emberfogót egy elõszûrõ segítette, míg a túloldalon emiatt "létszámfölényben" játszott a középpályás sor. A háétrány tudatában nyomott, darált a fõvárosi együttes, amelynek az elsõ félóra vége elõtt meglett az eredménye. A "megtért" fiú, a volt válogatott Kovács Kálmán amolyan, "kovácskálmános" gólt lõtt, s a szemfüles találat után változatos, lüktetõ játék kezdte bontogatni csíráját. Az egyenlõ erõk küzdelmében úgy tûnt, mindkét csapat gyõzelemre játszik, ám az elsõ félidõ utolsó negyedórájában ehhez a DFC jutott közelebb. A hazai együttes két perc alatt szerzett két találatával jelentõs elõnyre tett szert, amelyet a vendégjátékosok nehezen viseltek el, s emiatt többen "besárgultak".
A fordulást követõen sem hagyták a csapatok elaludni a nézõket, hiszen pár perc után 11-eshez jutott a Kispest, de a büntetõt Rácz hihetetlen bravúrral hárította. Az újabb fordulat meglehetõsen demoralizálta a vendégeket, és feldobta a Diósgyõrt. A Krémer-fiúk a folytatásban is nagy súlyt helyeztek a támadásra, de emiatt hátsó alakzatuk szellõsen védekezett, és nagy területen ficánkoltak a diósgyõri támadók. A hazárdírozó kispesti taktika kudarcot valott, és Kákóczki kontragóljával kiütéses vereség elé nézett a vendéggárda. A fõvárosiak idegei nem bírták elviselni az arcpirító eredményt, és Plókainak a védelem tengelyébõl való kiválása után összezuhantak. A kétségbeesetten erõlködõ vendégegyüttes a nagy területen remekül, közönségszórakoztatóan játszó DFC prédájává vált. A védõk körhintaként forogtak, s a hazai támadók egyre-másra vezették támadásaikat a szétesõen játszó vendégek ellen, melynek újabb kapituláció lett a vége. A hajrában a DFC "örömfocit" játszott, a hazai játékosok minden egyes megmozdulását üdvrivalgás kísérte, aminek következtében a találkozó karneváli hangulatban ért véget.
Hajdó játékvezetõnek néhány ítéleténél nem voltak elég egyértelmûek a mozdulatai, s a leshelyzeteknél túlságosan is segítõire hagyatkozott, de a "nagy dolgokban" jól döntött.
TORNYI Barnabás : Könnyebb így nyilatkoznom, mintha fordított helyzetben lennék. A mostani eredménybõl nem szabad messzemenõ következtetéseket levonni, de a játékunkban több pozitívumot vélek felfedezni, és ennek örülök. A számszerû eredmény lélektanilag biztosan jó hatással lesz a játékosokra, de nem lehet sokáig ünnepelni, hiszen ez csak egy mérkõzés volt a hosszú sorozatból.
KRÉMER Károly : Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, s ez be is bizonyosodott. A talákozón több fordulópont volt, mi kihagytuk a helyzeteinket, s a DFC ebbõl önbizalmat merített. A hazai együttes nagyobb lelkesedéssel játszott, és megérdemelten nyert, még nekünk sokat kell dolguznunk, ahhoz, hogy fordított eredményt érhessünk el.