Nyitóoldal | Mérkõzések | Az NBI állása | Érdekességek | Induló | Vissza a fõoldalra

Diósgyõri FC : Rácz, Földvári, Varga S., Nagy S., Kovács T., Túróczi, Buliga, Farkas J., Kákóczki, Jakab, Kulcsár.
Szakmai igazgató : Tornyi Barnabás
BVSC : Koszta, László, Komlósi, Bondarenko, Usvat, Csíszár, Erõs, Füzi K., Füzi Á, Bükszegi, Cseke.
Edzõ : Mezey György
Gólszerzõk : Jakab (1-0) az 22., Kulcsár (2-0) a 60., Buliga (3-0) a 70., Császár (öngól - 4-0) a 82. percben.

Jakab góljával szerzett vezetést a DFC

Tartalom : A kezdés pillanatában a korábbiakhoz képest jóval kevesebb nézõ foglalt helyet a lelátókon. Az érdektelenségnek csak az egyik oka volt a hétközi mérkõzés, hiszen tudvalévõ, hogy a vasutas csapat nem tartozik a nagy közönséget vonzó együttesek közé. Túlzás lenne azt állítani, hogy az elsõ félidõ elsõ felében egymásnak estek volna a csapatok, hiszen a pályán a kezdeti tapogatózás "langyos" játszadozásba csapott át. Úgy tûnt, mindkét fél tart a másiktól, és közben arra vártak, hogy valaki elkezdjen komolyan támadni. Ez a DFC volt, s közel húsz percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy futballjelenetet is láthassanak a nézõk. Aztán a félidõ közepén egy remek összjátékot követõen megérdemelten jutott vezetéshez a hazai csapat. A hátrányba került vasutasok hosszú perceken át védekezésre kényszerítették a Diósgyõrt. Ennek ellenére a piros-fehérek elõtt adódott újabb nagy gólszerzési lehetõség. A második játékrészre szinte teljesen átszervezte csapatát a vendégek mestere, alig akadt olyan vendégjátékos, aki ugyanazon a helyen játszott, mint az elsõ játékrészben. A második félidõre már a munkából érkezõ drukkerek is megérkeztek, s azt már õk is láthatták, hogy a BVSC ebben a felállásban is messze van a félelmetestõl. A focit a Diósgyõr játszotta, s amíg a vasutasok három csatárral hajtottak az egyenlítésért, a csereként beállt fürge Domokos közremûködésével a hazaiak támadásai voltak veszélyesebbek. Kulcsár pompás gólja minden diósgyõri érzelmûre megnyugtatóan hatott. A kétgólos hátrányba került vendégek középpályás sora zavarodott meg leginkább. Erõsék nem tudták eldönteni, hogy a támadásokra vagy a gyors DFC kontráira összpontosítsanak, s amíg õrlõdtek, tovább nõtt a két csapat közötti különbség. A lendületes csapatjátékot produkáló olajozottan mûködõ DFC minden csapatrészében felülmúlta a szaggatottan és szétesõen játszó BVSC-t. A vendégek enervált játékára Csiszár tette fel a koronát.

Juhos játékvezetõ remekül vezette a mérkõzést s valószínûleg jól döntött akkor is, amikor les miatt nem adta meg Kákóczki fejes gólját - hiszen a közelben állt. Azonban a 78. percben "csúnyán" elnézte azt, hogy ugyancsak Kákóczkit letaglózták a tizehatoson belül.

TORNYI Barnabás : Megszületett az újoncbravúr! Kimondottan készültünk arra, hogy a BVSC ebben a periódusban - a nemzetközi igénybevétel miatt - fáradtabb lesz. Amit a mérkõzés elõtt az öltözõben elterveztünk, azt a pályán felépítették a játékosok.
MEZEY György : Gratulálok a Diósgyõrnek, hiszen ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Gyõzelmük reális, mert egységesebben, lelkesebben, frissebben játszottak.