Nyitóoldal | Mérkõzések | Az NBI állása | Érdekességek | Induló | Vissza a fõoldalra

E. Stadler FC : Nagy G., Kertész, Demkovics, Reskó, Kovács Zs., Jeremejev, Molnár Z., Hleba, Juskevics, Borgulya, Hadár.
Edzõ : Sándor István
Diósgyõri FC : Rácz, Földvári, Varga S., Nagy S., Kovács T., Farkas J., Kiser, Buliga, Kákóczki, Kulcsár, Jakab.
Szakmai igazgató : Tornyi Barnabás
Gólszerzõ : Herczeg (1-0) a 12., Galaschek (2-0) a 24., Varga S. (2-1) a 35. percben.

Õk látják a labdát?

Tartalom : Az elsõ percekben a Vasas mintha túlságosan is tartott volna  a DFC-tõl, hiszen a hazaiak átengedték a kezdeményezés lehetõségét és megkeresték védõhelyüket a pályán. A Diósgyõr köszönte szépen a lehetõséget és a mélységbõl indulva a jobb oldalon próbált támadásokat vezetni. A pályaválasztó tisztelete azonban csak 10 percig volt érvényes, ezt követõen beindultak a fehér mezes hazaiak és meg sem álltak két gólig. A Vasas szinte minden akciója a Diósgyõr bal oldalán futott, Mónos és Herceg nagy kedvvel játszott, és hozzájuk csatlakozott a két belsõ középpályás, Galaschek és Szilveszter is. A Vasas játékosai a ritmusváltásokban múlták felül a vendégeket, hiszen egy-egy "altatás" után hirtelen robbantak és a jobb oldali gyors elfutásokkal rendre zavart okoztak a DFC védelmében. Az angyalföldiek nagy fölénye közepette kissé váratlanul jött a Diósgyõr gólja, amely a vendégek a legagilisebb játékosának érdeme volt. Az elsõ félidõ hajrájában a szépítõ gól után megtorpant a Vasas visszavett a lendületbõl és óvatosabban játszott.
Fordulás után az elsõ negyedóra a hazaiak nyomasztó fölényét hozta. A vendégek csak elvétve jutottak át a frelezõvonalon, hiszen a Vasas közzéppályásai jól alkalmazták a letámadást, s védõtársaiknak csak a támadásokba való besegítésnél kellett szorgoskodniuk. A piros-fehérek játéka ezúttal nem volt olyan szervezett, mint ahogy azt megszokhattuk, a közzéppályásoknak nem sikerült megtartaniuk és "dajkálniuk" a labdát. A nagy offenzíva ellenére az angyalföldiek nem tudták növelni elõnyüket, mert Fortuna a vendégek kezét fogta. A Diósgyõr a félidõ közepén kijött a szorításból és megpróbált néhány támadást vezetni, ám ezek a 16-os környékén elhaltak. Az idõ elõrehaladtával a DFC egyre nagyobb erõket mozgósított az eredmény megváltoztatása érdekében, és ez a Vasasnak kedvezett. A hazaiak kontrákkal kísérleteztek a fellazult védelemmel szemben, s mégis a DFC-nek volt egy góllal kecsegtetõ átlövése, amely kis szerencsével akár pontmentõ is lehetett volna. Ennek ellenére a Vasas teljesen megérdemelten nyerte meg at összecsapást, hiszen többstör annyi gólhelyzetet dolgoztak ki, mint a vendégek és ha ezeknek csak a felét értékesítik, akkor a DFC többgólos vereséggel távozik a Fáy utcából.
Arany játékvezetõ jól dirigálta a mérkõzést, de a lelátóról úgy tûnt, hogy a 85. percben szabályos góltól fosztotta meg a hazai csapatot.

GELLEI Imre : Nagyon örülök a gyõzelemnek. A mérkõzés folyamán sok helyzetet dolgoztunk ki, s ezek közül csak kettõt értékesítettünk, de ma ez is elég volt a sikerhez, a kultúráltan játszó DFC ellen.
TORNYI Barnabás : Jobb volt a Vasas, megérdemelten nyerte meg a mérkõzést. Az elsõ 25. percben a megszokottnál tompábban játszottunk, s emiatt kétgólos hátrányba kerültünk. A második féidõben már jobbak voltunk, de erõnkbõ csak egy kapufára tellett.