Nyitóoldal | Mérkõzések | Az NBI állása | Érdekességek | Induló | Vissza a fõoldalra

Zalaegerszegi TE - Diósgyõri FC : 4-1 (4-1)

Zalaegrszegi TE : Vlaszák, Szabó I, Kocsárdi, Csóka, Filó, Szõke, Gaál, Arany, Casoltan, Sebõk, Kámán.
Edzõ : Garamvölgyi Lajos
Diósgyõri FC : Rácz, Téger, Földvári, Farkas A., Farkas J., Varga S., Buzás, Kiser, Kákóczki, Kulcsár, Jakab.
Szakmai igazgató : Tornyi Barnabás
Gólszerzõk : Kámán (1-0) a 4., Kákóczki (1-1) a 6., Arany (2-1) a 9., Casoltan (3-1) a 11., Casoltan (4-1) a 39. percben.

Tartalom :Tornyi Barnabás a Diósgyõriek mestere nem választotta az idegenben fellépõ együttesek azon taktikáját, amely a zárt védekezésen alapszik, ehelyett a piros-fehérek már a felezõvonalnál igyekezték meggátolni a ZTE labdás embereit abban, hogy zavartalanul közelítsenek Rácz kapuja felé. A vendéglátók ezt gyors, sokmozgásos focival próbálták ezt ellensúlyozni, bár elsõ góljukat nem ilyen szituációból érték el. Tégeréknek a kezdés után igazából még alkalmazkodni sem volt idejük a stadion és az ellenfél nyújtotta körülményekhez, mert a Zete elsõ akciójából elõnyhöz jutott. Aranyék tehát már korán elérték azt, amit akrtak, de megnyugodni nem tudtak, mert három minutum múlva egy ügyes támadást követõen Kákóczkinak sikerült az egyenlítés. Ezzel hat perc után hirtelen minden olyan lett, mintha addig nem is történt volna, viszont a Zalahús kapitánya, Szabó I Zsolt gyorsan tett arról, hogy csapata ne essen transzba az egyenlítõ találat miatt. Az egerszegiek támadósora mindkét szélen többször igyekezett a borsodiak hátsó régiója mögé kerülni, emiatt gyakran nem kettõ, hanem háromcsatáros játék jellemezte a ZTE-t. A felfejlõdésben elsõsorban Casoltan vette ki a részét, aki nem csak saját oldalán zakatolt, hanem középen és az ellenkezõ oldalon is fel-feltûnt csapatának akcióiban. Kámánnal és Sebõkkel sûrûn fûzték be a diósgyõri védelmi "négyest", de harmadik góljuknál Farkas Attila is segített nekik, aki utolsó emberként állt le cselezni. Ekkoriban a Zalaegerszeg minden egyes elõretörése gólveszélyt hordozott magában, amelyek közül az egyiket csak piros lap árán tudta megakasztani a megzavarodott, és a tizenhatodik percben felújított diósgyõri védõsor. Néhány pillanattal késõbb pedig már úgy sem, így az elsõ negyvenöt percben az igencsak sziporkázó hazai gárda tekintélyes "fórral" vonulhatott pihenõre.
A szünetben a hazai publikum már azt kezdte el találgatni, hogy kedvenceik a második félidõben még hány gólt rámolnak be Rácznak, de a drukkereknek korán rá kellett döbbeniük, hogy Tornyi Barnabás hiányos együtesét - amennyire ebben a helyzetben lehetett - az öltözõben pszichikailag valamelyest helyrerakta. A várt zalai rohamok ennek ellenére természetesen nem maradtak el, de ezekben a támadásokban már korántsem volt akkora átütõerõ. Három-négy helyzet azért így is adódott Sebõkék elõtt, de ezeket vagy Rácz hatástalanította, vagy a csapat egyetlen dícsérhetõ tagja Kiser szerelt többször remek ütemben tizenhatosának elõterében. Az idõ múlásával a küzdelem és a színvonal is alább hagyott, aminek a legfõbb tanújele az volt, hogy a mérkõzés elején szinte percenként sárgákat osztogató Hanacsek játékvezetõnek ekkor már nem kellett ily módon fegyelmeznie. A Zete közönsége a csökkenõ iramot nem vette jó néven, s mivel az újabb gólok elmaradtak, fütyülni kezdte csapatát. A végén azonban belátták, hogy kedvenceik inkább tapsot érdemelnek ezért a gyõzelemért, már csak azéret is, mert a DFC ebben az idényben nem vesztett meccset ilyen különbséggel.

Hanacsek játékvezetõt a sok zalaegerszegi sárga lap miatt nem zárta szívébe a hazai szurkolósereg, bár a bíró minden egyes alkalommal jogosan húzta elõ lapjait a zsebébõl. Mérkõzést befolyásoló tévedései nem akadtak és Farkas János kiállítása is "megérdemelt" volt.

GARAMVÖLGYI LAJOS : Miskolcon nagy verést kaptunk az õsszel, de a fiúk már akkor megfogadták, hogy hazai pályán visszavágnak azért a szémunkra kínos fiaskóért. Örülök annak, hogy ez sikerült. Az elsõ félidõben jól kihasználtuk a DFC hibáit, viszont a második játékrészben már nem tudtunk olyan veszélyesek lenni, mert a Diósgyõr tíz emberrel nagyon jól védekezett.
TORNYI BARNABÁS : Lidércnyomás volt számunkra a mérkõzés elsõ tizenegy perce, amelyben három gólt kaptunk. Onnan már nem tudtunk felkelni, csak annyira, hogy tíz emberrel játszva nem kaptunk újabb gólokat, és ez az egyetlen pozitívum, amelyet a csapat teljesítményérõl el lehet mondani.