Nyitóoldal | Mérkõzések | Az NBI állása | Érdekességek | Induló | Vissza a fõoldalra

Diósgyôri FC - Ilzer-Stadler FC : 2-2 (2-1)

Vezette: Hanyecz (Sápi, Nyilas).

Diósgyôri FC: Nota (7) - Téger (6) - Volár (5), Turóczi (5), Kovács T. (6) - Buzás (4), Kiser (5), Buliga (4), Kákóczki (5) - Kulcsár (5), Jakab (5).
Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
Stadler FC: Nagy G. (6) - Kertész (6) - Schulcz (5), Vincze (6) - Roska (5), Molnár (0), Korol (6), Kun (6) - Bajusz (4), Resko (5), Károlyi R. (5). Edzô: Linka József.
Csere: Molnár helyett Lázár (7) a 10., Bajusz helyett Károlyi G. (6) a 40., Jakab helyett Kotula (5) a 46., Kákóczki helyett Farkas J. (5) az 59., Resko helyett Bocsan (-) a 65., Buliga helyett Domokos (-) a 80. percben.
Sárga lap: Nota a 32., Téger a 35., Schulcz az 52., Kovács T. az 54., Turóczi a 65., Kun a 80., Vincze a 81. percben.
Gólszerzô: Téger (1-0) a 11., Kulcsár (2-0) a 21., Kun (2-1) a 44., Lázár (2-2) a 66. percben.

3. perc: Vincze iramodott meg a középpályán, majd remekül tálalt Károlyi R. elé, aki - miután tolt egyet a labdán - 17 méterrôl a kapu fölé bombázott.
11. perc: Buzás végzett el szögletet a jobb oldalon. Beadását Jakab az ötös sarkán megcsúsztatta, így a labda a középen üresen álló Téger elé hullott, aki hét méterrôl a jobb felsô sarokba perdített, 1-0.
15. perc: Ismét Buzás ívelt be szögletet. A védôkrôl Kulcsár elé került a labda, akinek lövésébe Korol lépett bele. A pettyes Volár elé került, aki a kapuval szemben lyukat rúgott, így Kákóczki jutott lehetôséghez, de a középpályás 10 méterrôl a jobb alsó sarok mellé lôtt.
21. perc: Kovács T. vágtázott el a bal oldalon, akit az alapvonaltól két méterre szabálytalanul állítottak meg. A labda mögé Kulcsár állt, aki beadás helyett kapura csavart. A labdát a meglepôdött Nagy G. hátranyúlva kiütötte, ám a közelben álló Hanyecz játékvezetô úgy ítélte meg, hogy már a gólvonalon túlról, 2-0.
32. perc: Bajusz lépett ki a védôk közül, s a vendégek csatárát Nota és Téger az ötösön együttes erôvel szabadította meg a labdától. A játékvezetô 11-est ítélt. A büntetôbôl Resko elemi erôvel bombázott a kapu jobb oldala felé, ám Nota gyors vetôdéssel hárított.
44. perc: Egy jobb oldali beívelést Nota a kapujából kifutva öklözött ki a mezônybe. A labda Kun elé került, aki felnézett, majd 30 méterrôl az üresen maradt kapu közepébe emelt, 2-1.
53. perc: Szabadrúgáshoz jutott a Stadler a DFC kapujától 24 méterre, középrôl. A labda mögé Schulcz állt, s egy lépést téve laza mozdulattal a bal felsô sarok mellé csavart.
60. perc: Egy bal oldali bedobás után Kulcsár tette vissza a labdát az érkezô Buzás elé, a piros-fehérek középpályása 16 méterrôl futtából a bal alsó sarok mellé bikázott.
65. perc: Gyors vendégakció futott a bal oldalon, Károlyi R. az alapvonal közelébôl középre emelt, a labda a hazai védôkrôl az üresen álló Lázár elé került, aki 14 méterrôl a kapu jobb oldalába lôtt, 2-2.
70. perc: Roska lódult meg a DFC térfelének közepén, majd miután áthámozta magát a hazai védelmen, hosszan szöktette magát, s a kapujából jó ütemben kimozduló Nota leszedte a lábáról a játékszert.
87. perc: Schulcz robogott el a bal oldalon, majd erôbôl Nota kapujának elôterébe lôtte a labdát. A pöttyös a menteni igyekvô Kovács T. lábáról veszélyesen a hazai kapu bal alsó sarka felé tartott, ám a hazai hálóôr bravúrral mentett.

Meglepôen bátran kezdtek a vendégek. Háromcsatáros hadrendjük is azt jelezte, hogy ezen a mérkôzésen nem kizárólag a védekezéssel kívánnak törôdni. Valamelyest a Diósgyôrt is meglepte a Stadler aktív játéka, de a hazaiak tíz perc elteltével beszorították ellenfelüket, s amíg a vendégek egy kényszerû csere utáni szerkezetváltással voltak elfoglalva, a DFC megszerezte a vezetést. A piros-fehérek elônye után sem változott meg a játék képe, a hazaiak uralták a pálya középsô részét és ennek köszönhetôen mezônyfölényben játszottak. Több helyzetet dolgoztak ki, de ezeket nem sikerült értékesíteniok, mert egy-egy apró hiba közbecsúszott. Nem úgy Kulcsárnak, aki tovább növelte az elônyt. A 32. percben szépíthettek volna az akasztóiak, de Resko tizenegyesét Nota kifogta, jelezvén, hogy ôrzi a múlt héten a BVSC ellen mutatott remek formáját. A mérkôzés irama csak a közepest érte el, mivel a csatárok egyik oldalon sem éltek együtt a játékkal, a labda elvesztése után nem rohantak eszeveszetten hátra, s emiatt gyakran szakadt ketté a pálya. Aztán amire csak kevesen számítottak, bekövetkezett: az átütôerôt nélkülözô Stadler-akciók a játékrészt hajrájában eredményre vezettek.
Fordulás után a diósgyôriek nagy kedvence, Kotula lépett a pályára, de sem ô, sem csatársa nem sok kenyeret evett meg a Stadler térfelén, hiszen a vendégek lelkesen játszottak és töretlenül tették elôre a labdát. Igaz, komoly helyzetet nem sikerült kialakítaniuk, mert a diósgyôri védelem sokáig a helyén volt, s a kisebb hibák után mindig akadt egy ember, aki javítani tudott. Azonban a hazai középpályások meglehetôsen szürkén játszottak, s az akasztói labdarúgók a játékrész elsô felében ellenfelük fölé nôttek. Mezônyfölényüknek meg is lett az eredménye, hiszen a félidô közepén kiegyenlítettek, s ezt követôen sem álltak vissza védekezni. A mezônyben kulturáltan adogattak, szemre is tetszetôsebben játszottak a hazaiaknál. A DFC csak az utolsó negyedórára pörgött fel, ekkor a vendégek beszorultak a térfelükre, de nagy hazai helyzet ekkor sem adódott. Gólszerzési lehetôsége ekkor is a Stadlernak akadt. Ha Nota nem hárítja kapitális bravúrral védôtársa, Kovács mentését, akkor... Sorozatban a Diósgyôr hetedik olyan bajnoki mérkôzését játszotta, amely után nem került három pont a csapat tarsolyába.

Hanyecz játékvezetô a találkozó iramának megfelelôen közepesen vezette a mérkôzést. A 31. percben elôbb nem mutatott a 11-es pontra egy szabálytalannak tûnô hazai megmozdulás után, s ezt a hibáját egy perccel késôbb "korrigálta", amikor egy ártatlan szituáció után juttatta büntetôhöz a Stadler csapatát.

TORNYI Barnabás: - Nagyon el vagyok keseredve. Egyrészt a gyôzelem elszalasztása, másrészt a második félidôben nyújtott játék miatt.
LINKA József: - Nagyon jó meccset láthatott a remek közönség, mert mindkét csapat nyílt sisakkal játszott. Megpróbáltuk irányítani a játékot, s úgy érzem, ez sikerült is, s ha a második félidôben berúgjuk a ziccerlabdáinkat, akkor akár nyerhettünk is volna.