Nyitóoldal | Mérkõzések | Az NBI állása | Érdekességek | Induló | Vissza a fõoldalra

DVSC-Epona : Téglási, Bodnár, Gojan, Szatmári, Vadicska, Böõr, Sándor, Szabó, Ulveczki, Dombi, Ilea.
Edzõ : Herczeg András.
Diósgyõri FC : Nota, Földvári, Volár, Téger, Kovács T., Buzás, Kiser, Buliga, Kákóczki, Domokos, Kulcsár.
Szakmai igazgató : Tornyi Barnabás
Gólszerzõk : Kulcsár (0-1) a 66., Ilea (1-1, 11-esbõl) az 85., Kiss Z. (2-1) a 88. percben.

Tartalom :Az egész napos esõzéstõl felázott pályán rengeteget csúszkáltak a labdarúgók, emiatt nem alakult ki folyamatos játék, bár az iramra nem lehetett panasz. A debreceniek többet birtokolták a labdát, de valamire való helyzetet nem sikerült kialakítaniuk, így jobbára csak a távoli lövések jelentettek veszélyt a DFC kapujára. Húsz perc elteltével valamelyest felbátorodott az addig inkább csak a védekezéssel törõdõ vendéggárda, de Kákóczkiék próbálkozásaiban sem volt kellõ átütõerõ. Pontosabban egyszer volt, amikor Domokos megszerezhette volna a vezetést, de kihagyta a félidõ legnagyobb lehetõségét. A debreceniek, szokásukhoz híven, ezúttal is számtalan szögletet rúghattak, de most egyikbõl sem született gól.
Fordulás után még kiélezettebbé vált a küzdelem. Mindkét együttes bátran támadott, s ennek köszönhetõen hol az egyik, hol a másik kapu elõterében pattogott a labda. Higgadt megoldások híján azonban még várni kellett a gólra, mert igazi helyzet nem alakult ki. A játék képe alapján erre a inkább a Debrecennek volt esélye, mégis elõször a Loki hálójába került a labda. A védõk tétovázását szemfülesen használta ki Kulcsár. A találat után még magasabb sebességre kapcsolt a vasutasgárda. Sándorék tetszetõs akciókat vezettek, de a csatárok gólképteleneknek bizonyultak. Már úgy tûnt, a borsodiak gyõztesen távozhatnak Debrecenbõl, amikor tizenegyeshez jutottak a hazaiak, és egyenlítettek. A debreceniek érezték, hogy nyerhetnek is, hiszen a vendégeket láthatóan megviselte a tizenegyesbõl kapott gól. Végül a fiatal Kiss Zoltán döntötte el a három pont sorsát, aki még negyed órát sem töltött a pályán, s a második NB I-es találkozóján már gyõztes gólt szerzett. Mindkét gárga tagjai dicséretet érdemelnek elszántságukért, lelkesen küzdöttek, maradéktalanul kiszolgálták a lelkes publikumot.

Vad játékvezetõ a mezõnybeli szabálytalanságokat többnyire jól ítélte meg, ellenben Ilea megmozdulásáért "csak" sárgalapot adott, holott ha szándékosságot látott, ki kellett volna állítania a debreceni labdarúgót.

HERCZEG ANDRÁS : A poklot és a mennyországot is megjártuk ezen a mérkõzésen, gratulálok játékosaimnak, óriási akarattal küzdöttek, képesek voltak vesztett helyzetbõl fordítani. Akik azt mondják, hogy a játékvezetõ ténykedésének köszönhetõen nyertünk, azoknak csak annyit válaszolnék, hogy null-nullánál egy nyilvánvaló kezezés után nem ítélt számunkra tizenegyest a bíró. Egyébként szerintem a mi tizenegyesünk  jogos volt.
TORNYI BARNABÁS : Mi sportolni jöttünk ide, focizni akartunk, egyenlõ feltételeket reméltünk. Legszívesebben adásidõt vennék valamelyik televízióban, hogy megmutassam ország-világnak az utolsó hat perc történéseit. Fõleg annak, aki miatt  elvesztettük ezt a találkozót. Számunkra tragédia volt ez a meccs, és nem a végeredmény miatt, hanem amiatt, ahogyan alakult.