Nyitóoldal | Mérkõzések | Az NBI állása | Érdekességek | Induló | Vissza a fõoldalra

Békéscsabai EFC - Diósgyõri FC : 1-1 (0-1)

Békéscsaba : Vámos, Raducu, Czipó, Sándor, Kovács K., Dobi, Futaki, Valentényi, Vasas, Belvon, Fülöp.
Edzõ : Pásztor József.
Diósgyõri FC : Nota, Földvári, Téger, Kovács T., Buzás, Kiser, Ternován, Jakab, Kákóczki, Domokos, Kulcsár.
Szakmai igazgató : Tornyi Barnabás
Gólszerzõk : Kulcsár (0-1) a 25., Dobi (1-1) az 52. percben.

Tartalom :Tétmérkõzésnek indult a találkozó, hiszen a Békéscsabának az osztályozós hely elérése miatt volt fontos ez a 90 perc, a Diósgyõr viszont az õszi 0-0 miatt volt elégedetlen, no meg amúgy sincs igazi béke a két klub kõzõtt a korábbi pénzügyi viszályok miatt. Éppen ezért nagyon határozottan kezdett a két csapat, és már az elsõ percekben kitûnt, hogy  mindkét gárda gyõzelemre tört. A fülledt, párás, nehéz levegõ sem volt akadály, bátran támadtak, még ha nem is minden esetben jutottak el a kapuig. Ettõl függetlenül hamar bemelegítették a kapusokat is, a mezõnyben pedig gyorsan kialakultak a párok. Az egyik oldalon a régi játszótárs, Sándor Mátyás fogta Kulcsárt, Czipó pedig Jakabot. A túloldalon Téger õrizte Fülöp Zoltánt, a másik páros tagjai pedig ugyancsak ismerõs volt egymásnak: Kovács Tibor igyekezett kikapcsolni a játékból Belvont. Változatos volt a mérkõzés, sokat futottak a játékosok, de nem volt túl magas színvonalú a játék. A csabai kapu elõtt különösen a gyors Domokost nem tudták tartani, mégis a 25. percben egy szögletet követõen az egykori békéscsabai Kulcsár szerzett elõnyt a vendégeknek. A Békéscsaba kitámadott, de csak a mezõnyben jeleskedtek a hazaiak, Nota kapust csak ritkán tették komolyabban próbára.
Úgy tûnik, jót tett a viharszünet a békéscsabaiaknak, hiszen a második félidõben szinte végig fölényben játszottak. Nagy iramot diktáltak, elszántan rohamoztak, egyre-másra dolgozták ki a helyzeteket Nota kapuja elõtt, de a diósgyõriek kapuvédõje idõnként óriási bravúrt hajtott végre, de a védõk is alkalmanként önfeláldozóan mentettek. Ettõl függetlenül az egyik szép csabai támadás végén egyenlítettek a hazaiak. Ezután sem változott a játék, a lila-fehérek irányítottak, a  vendégek szinte csak védekezéssel törõdtek. Harcos, helyenként ideges hangulatú volt továbbra is a mérkõzés, amit bizonyít a hét sárga lap és a kiállítás is. A második félidõben nyújtott jobb teljesítménye révén a Békéscsaba megérdemelte volna a gyõzelmet.

Varga Sándor játékvezetõ a  mérkõzés elején elnézett egy-egy durvaságot, majd késõbb sárga lapokkal igyekezett megfékezni az indulatokat. Nem vezette megfelelõ színvonalon a mérkõzést.

PÁSZTOR JÓZSEF : Óriási helyzeteket hagytunk ki, a Diósgyõr pedig az elsõ szögletébõl gólt fejelt, ami egyébként elkerülhetõ lett volna. Sejtettem, hogy ekkor el is ment a hajó, ugyanis ha mi kapjuk az elsõ gólt, akkor általában gondjaink teremnek. A második félidõben mindent megtettünk, de nem jött össze újabb gól.
TORNYI BARNABÁS : Küzdelem, harc volt a javából, amire felkészültünk. Jól jött, hogy az elsõ gólt mi szereztük. A döntetlent megérdemeltük, de azért hiányérzetem van...