Nyitóoldal | Mérkõzések | Az NBI állása | Érdekességek | Induló | Vissza a fõoldalra

Diósgyõri FC : Nota, Téger, Földvári, Farkas J., Kovács T., Turóczi, Kiser, Buliga, Kákóczki, Domokos, Kulcsár.
Szakmai igazgató : Tornyi Barnabás
Vác FC : Halász, Nagy T., Babos, Kasza, Lévai, Vojtekovszki, Kriska, Nyikos, Boda, Horváth P., Andrássy.
Edzõ : Strausz László
Gólszerzõk : Kákóczki, 11-esbõl (1-0) a 20., Kasza (1-1) a 26., Kulcsár (2-1) a 34., Andrássy (2-2) ay 50. percben.

Két váci játékos három diósgyõrivel szemben

Tartalom : Ez alkalommal a megszokottnál jóval kevesebb nézõ látogatott ki a diósgyõriek hazai mérkõzésére, pedig a papírforma elõször ígérte a piros-fehérek sikerét. De hiába az esélyesség, ha az ellenfél "csak" a Vác csapata...A találkozó a várt forgatókönyv szerint kezdõdött : a DFC meggyõzõ rohamokkal próbálta meg bevenni a Vác kapuját, de a vendégek védelme hamar felvette a sündisznóállást, és Nagy T. vezérletével sikerrel verték vissza a diósgyõri támadásokat. A hazaiak tábort vertek ellenfelük térfelén, s csak nagy ritkán kellett felszedniük a sátorfájukat és visszavonulót fújni a saját térfelükre. Ekkortájt úgy tûnt, csak idõ kérdése, hogy a DFC mikor repeszti be a váci védõfalat. A vendégek a jól szervezett védekezésük sorána megszerzett labdákat hosszan elõre vágva próbálták meg támadásba dobni a két csatárukat. Ez odáig vezetett, hogy a találkozó elsõ valamire való helyzetét õk hibázták el - igaz lesgyanús helyzetben, s úgy hogy közben Domokost az oldalvonalon túl ápolták. A "figyelmeztetés" után ismét horpasztásba kezdtek a hazaiak, de a jelentõs fölény ellenére szó sem volt egykapuzásról, hiszen helyzetekig nem jutottak el a piros-fehérek. A darálásnak azonban meglett az eredménye : Lettrich játékvezetõ 11-essel honorálta Kákóczki mozdulatsorát, s ennek köszönhetõ elõnyhöz jutott a DFC. A bekapott gól után a váciak sokkal jobban csipkedték magukat, mint az elsõ 20 percben. Hátrányuk ledolgozása érdekében feladták addigi taktikájukat és bátrabban, kockázatvállalóan futballoztak. A váltás hamarosan eredménnyel járt, s egy begyakorolt elemnek tûnõ pontrúgás után "lenullázták" eredménybeli mínuszukat. Feltûnõ volt, hogy a vendégek pontrúgásai minden alkalommal nagy veszélyt jelentettek a hazaiak számára, és a csíkosban játszó hazaiak fejjátékban rendre alulmaradtak a váciakkal szemben. Egy szögletet követõen a vezetést is megszerezhették volna Vojtekovszkiék, azonban ez nem sikerült, és a futball fintora révén újból a Diósgyõr jutott elõnyhöz - a "változatosság kedvéért" - ismét egy pontrúgást követõen. Kulcsár pompás szabadrúgásgólja után a félidõ hajrájában a Vác újfent feladni kényszerült védekezõ fociját, de ezúttal ez nem vezetett gyors eredményre.
Fordulás után azonnal kétgólosra növelhette volna elõnyét a DFC, de a helyzet kimaradt, és a piros-fehérek csak néhány percet tölthettek el a vendégek kapuja elõtt. Ekkor következett a vendégek premier kontrája, amely után ismét középkezdéshez állhattak fel a csapatok. A váci gól elérésében nagy szerepe volt a hazaiak kapusának, aki rossz ütemû kifutásával leegyszerûsítette Andrássy dolgát. A másodszori egyenlítés után nagy kérdés volt, hogy a Tornyi-fiúkban maradt-e annyi erõ, hogy kicsikarják a fegyelmezett csapatjátékot nyújtó vendégek ellen a gyõzelmet. Mentek, hajtottak daráltak Kulcsárék, de a szín ezúttal hiányzott a játékból és a lelkesedés is kevesebbnek tûnt az elmúlt mérkõzéseken látottaktól. A második félidõ közepén egyre többször állt a játék, hiszen a váciak mindent bedobtak annak érdekében, hogy megakasszák a diósgyõri támadásokat : sûrûn szabálytalankodtak, egy-egy ütközés után hosszú perceket feküdtek a füvön, cseréltek, vagy éppen reklamáltak. Ez persze nem tetszett a közönségnek, s a felháborodás pár perc elteltével erõteljes buzdításba csapott át. A diósgyõri drukkerek fanatizmusa azonban nem ragadt át a hazai játékosokra, akik jobbára csak vergõdtek a Duna-partiak védelmi gyûrûjében, s az utolsó negyedórában csak Domokosnak volt egyetlen egy gólszerzési lehetõsége. Ezzel szemben a vendégek egyre többször állították nehéz feladat elé a hazaiakat, s a vereségtõl csak a kapufa és Nota kapus jó megoldásai mentették meg a csapatot.
Összeségében a DFC elmaradt az elõzetes várakozásoktól, hozzászürkült a Váchoz, s hiába kezdeményeztek többet a hazaiak, a mérkõzés menete a vendégek szájízének megfelelõen alakult.
Lettrich játékvezetõ kifejezetten gyengén vezette a mérkõzést, többször tévedett egyik vagy másik csapat kárára.
TORNYI Barnabás : A mai játékunkban nem volt benne a gyõzelem, s a döntetlent igazságos eredménynek tartom. A mérkõzés folyamán voltak jó periódusaink, de ezt, és óriási mezõnyfölényünket nem tudtuk megfelelõen kihasználni. Meg kell jegyeznem, hogy ilyen indiszponált játékvezetést nagyon régen láttam.
STRAUSZ László : Gyõzelmi esélyt szalasztottunk el, egy változatos jó iramú mérkõzésen. A két gólon kívül két kapufát is lõttünk és most sajnálhatjuk igazán, hogy csak egy pontot szereztünk.