Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

Diósgyõri FC - MTK Hungária FC 1-1 (1-1)

Diósgyõri stadion, 18 000 nézõ.
Vezette: Vágner (Tompos, Vámos, Varga S.)
DFC: Nota (7) - Szmiljanics (7) - Földvári (1), Téger (6), Kovács T. (6) - Turóczi (6), Kiser (5), Szabó T. (6), Kákóczki (5) - Kulcsár (5), Buzás (6). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
MTK: Babos (0) - Komlósi (6) - Szekeres (5), Molnár Z. (6) - Erõs (5), Halmai (5), Illés (4), Madar (6), Szamosi (5) - Preisinger (5), Kenesei (4). Edzõ: Egervári Sándor.
Csere: Szekeres helyett Balaskó (5) a 26. percben, Kákóczki helyett Farkas J. (5) a 46., Erõs helyett Csordás (-) a 69., Kulcsár helyett Buliga (-) a 73., Szabó T. helyett Varga E. (-) a 88. percben.
Sárga lap: Földvári a 8., Balaskó az 59., Komlósi az 59. percben.
Kiállítva: Földvári a 17. percben.
Gólszerzõ: Szmiljanics (1-0) a 16., Madar (1-1) a 44. percben.

5. perc: Szamosi lopakodott elõre, majd Preisingerhez továbbított. Az MTK játékosa pár lépést tett befelé, majd 13 méterrõl lõtt a jobb kapufa mellé.
6. perc: Kulcsár kényszerítõzött Buzással, majd a visszakapott labdát középrõl a 16-os vonala elõtt ballal kapura lõtte, de a bõrgolyó Babos lábáról visszavágódott a mezõnybe.
16. perc: Kákóczki végzett el szögletet a jobb oldalról. A beívelésre mintaszerven érkezett Szmiljanics, aki 8 méterrõl bombafejest küldött az MTK kapujának bal oldalába, 1-0.
17. perc: Földvári vágta fel Halmait teljesen feleslegesen a felezõvonalnál. A játékvezetõ felmutatta a sárga lapot, majd miután a diósgyõri védõnek ez volt a második ilyen kártyája, következett a piros.
32. perc: Diósgyõri lábról pattant a labda a jó helyzetben levõ Preisinger elé, aki 17 méterrõl ballal tüzelt, de Nota vetõdve hárított.
36. perc: Madar beadását Illés továbbította Kenesei elé, akinek 12 méterrõl leadott lövését Nota szögletre mentette.
44. perc: Illés keresztlabdája teljesen tisztán találta a 16-oson belül a bal oldalon Madart, aki néhány lépés után ballal a kimozduló Nota mellett 13 méterrõl csavart a kapu bal oldalába, 1-1.
52. perc: Balaskó két csellel játszotta tisztára magát a hazaiak büntetõterületén belül, majd 11 méterrõl megcélozta a bal felsõ sarkot. Nota azonban résen volt és szögletre hárított.

Vágner játékvezetõ Földvári kiállításával ugyan nem lopta be magát a diósgyõri publikum szívébe, de a bíró hazai védõ mindkét szabálytalanságát helyesen ítélte meg. A találkozó további részében is jól oldotta meg a feladatát, s csak az õ jóindulatán múlt, hogy a csapatok végigjátszhatták a rangadót.

TORNYI Barnabás: - Nem ilyen forgatókönyvet vártunk, s ahogy alakult a mérkõzés, arra gondoltam, a hõsiességünk elég lesz a pontszerzéshez. Ez végül sikerült és ehhez gratulálok a fiúknak.
EGERVÁRI Sándor: - Sajnos, nem tudtunk élni a lehetõséggel. A gól után átvettük a játék irányítását, de a támadások befejezései nem sikerültek, s úgy érzem két pontot vesztettünk.