Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

Üllõi út, 10 246 nézõ.
Vezette: Ábrahám (Georgiu, Gyarmati).
Ferencváros: Udvarácz (4) - Telek (5) - Kriston (4), Mátyus (4) - Nyilas (5), Schultz (6), Vámosi (5), Kovács B. (5), Nagy N. (5) - Bükszegi (6), Szabics (7). Edzõ: Nyilasi Tibor.
Diósgyõr: Nota (6) - Szmiljanics (6) - Téger (6), Kuttor (7), Kovács T. (5) - Turóczi (5), Kiser (7), Szabó T. (6), Buzás (5) - Kulcsár (8), Egressy (7). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
Csere: Turóczi helyett Babos (6) az 58., Kovács B. helyett Vincze O. (7) az 59., Kulcsár helyett Szabados (-) a 82., Vámosi helyett Jagodics (-) a 82., Kriston helyett Simon (-) a 85., Szabó T. helyett Kákóczki (-) a 86. percben.
Sárga lap: Vámosi a 9., Kovács B. a 14., Egressy az 52., Szabados a 87. percben.
Gólszerzõ: Kulcsár (0-1) a 10., Kulcsár (0-2) a 17., Szabics (1-2) a 19., Szabics (2-2) a 69., Egressy (2-3) a 72., Bükszegi (3-3) a 73., Szabó T. (3-4) a 83. percben.

10. perc: Egressyvel szabálytalankodtak a hazai védõk a bal összekötõ helyén, Udvarácz kapujától 20 méterre. A leállított labda mögé Kulcsár állt, aki jobbal, remek technikával csavart a jobb felsõ sarokba, 0-1.
17. perc: Egressy iramodott meg a bal oldalon, majd az alapvonal közelébõl, az ötössel egymagasságban félmagasan középre játszott. Belül Kulcsár volt párban Mátyussal, aki kibújt õrzõje mellett, és hat méterrõl - amúgy vetõdve -, jobbal a bal felsõ sarokba továbbította a labdát, 0-2.
19. perc: Nyilas húzott el a jobb oldalon, majd jól játszott középre, ahol Szabicsot találta meg a beadás. A fiatal támadó hétméteres fejesét Nota ugyan nagy bravúrral vetõdve megfogta, ám Georgiu parjelzõ szerint már a gólvonalon túl, 1-2.
52. perc: Turóczi, Mátyus mellõl ívelt be a jobb oldalról. A 11-es pont közelében Szabó teljesen egyedül volt, akinek kapásból leadott lökete a felsõ lécet találta telibe.
69. perc: A csereként beállt Vincze hozta fel a labdát, majd a Bükszegivel történt kényszerítõ után a jobb oldalon belépett a büntetõterületen belülre. Ott áthámozta magát Kovács T.-n, s az alapvonal közelébõl középre gurított. A passzt Szabics várta, aki három lépésrõl perdített a kapuba, 2-2.
72. perc: Diósgyõri konra futott a pályán, a vendégek 3:2-ben vihették a labdát a Ferencváros védelmére. Szabó T. hozta fel a játékszert, majd a jobb oldalán feltvnõ Tégerhez játszott. A piros-fehérek védõje a 16-os jobb sarkánál Egressyt látta meg belül, aki Teleket megelõzvén jobbal, 7 méterrõl a bal alsó sarokba lõtt, 2-3.
73. perc: Vincze O. - hasonlóan elõzõ alakításához - ismét a jobb oldalon tört be a büntetõterületen belülre. A rátámadó Szmiljanics mellett a hosszú oldalra ívelte a labdát, amit Bükszegi bólintott 4 méterrõl Nota kapujába, 3-3.
83. perc: A 16-os jobb oldali csücskénél Szabó T. és Mátyus nézett egymással farkasszemet. Miután a diósgyõriek középpályása megunta a helyzetet, egy jó testcsellel elküldte a hazaiak védõjét, majd laposan, ballal, a késõn vetõdõ Udvarácz kezei mellett a bal alsó sarokba tüzelt, 3-4.

A találkozó ugyan ferencvárosi helyzetekkel indult, ám a gól(okat) mégis a Diósgyõr szerezte. A Kulcsár-Egressy duónak egy-egy megvillanás is elég volt ahhoz, hogy mattolják az egységesnek korántsem tvnõ zöld-fehér védelmet. A vendéglátók némileg mezõnyfölényben játszottak, de ez csak annyiban jutott kifejezésre, hogy többet birtokolták a labdát. A DFC támadásépítési akcióit megakadályozván a fõvárosiak mindenfajta eszközt bevetettek, legtöbbször Mátyus, vagy Kovács B. lépett oda a labdát birtokló diósgyõrinek iszonyúan keményen. A piros-fehéreknél a szélsõ emberek nem voltak túl aktívak - köszönhetõen részben ennek -, Turóczi és Buzás inkább a védekezésben vállalt többet. Igaz, mindez kellett is, mert Nyilast sokszor találták tisztán a társak, aki így aztán nagy számban tvntek fel Nota kapuja elõtt. Mindkét együttes látszólag kevés gondot fordított a pálya középsõ területére, a hazaiaknál mindössze Schultz, míg a diósgyõrieknél Kiser labdaszerzési -és összjáték próbálkozásait lehetett dícsérni. A DFC már az elsõ játékrészben bizonyított, legalábbis két dologban: az egyik, hogy a gárda cseppet sem ijedt meg az Üllõi úton, a másik, újfent tanubizonyságát adták annak, hogy az eddigi idegenbeli jó szereplés, és a temérdek rúgott gól nem a véletlen mvve.
A pihenõt követõen Vámosiék sokáig csak görcsösen erõlködtek, és ennek az akarásnak könnyen nyögés lehetett volna a vége, csakhogy a kapufa ezúttal az õ oldalukra állt. A szinte kedvére kontrázgató DFC, már ezidõtájt dönthetett volna a három pont sorsáról, ehelyett a bizonyítási vágytól égõ Vincze újabb lendületett adott a Ferencvárosnak. Három-háromnál félni lehetett attól, hogy az FTC - csakúgy, mint néhány héttel ezelõtt a Gyõr - lázba jön, s fordítani tud. A diósgyõriek védelme azonban tanult az akkori esetbõl, s megfelelõ összpontosítással meg tudták óvni kapujukat a góltól. Nem így Udvarácz, akinek az a Szabó köszönt be, aki a mérkõzés nagy részében korán megadta magát a párharcok alkalmával. A végén azonban ,,bevállalta Mátyust", s egy igazán tettszetõs egyéni alakítás végén megszerezte a gyõztes, történelminek mondható találatot. Mert a históriáskönyvekben eddig csupán két olyan fejezet (1941, 1972) akadt, amelyben az díszelgett: az Üllõi úton nyert a Diósgyõr. Mindenesetre az a közel 1000 piros-fehér szimpatizáns, aki a helyszínen látta mindezt, olyan élménnyel lett gazdagabb, mint amilyennel kevesek büszkélkedhetnek.

Ábrahám játékvezetõt a hazai közönség ,,szokásához híven" minden egyes Ferencváros ellen ítélt szabálytalanság után ,,anyázta", ám mérkõzést döntõen befolyásoló hibát nem vétett. Sõt, talán túlzott keménységért Mátyust és Kovács B-t is ki lehetett volna állítani.

NYILASI Tibor: - Fájdalmas kötelességem gratulálni Tornyi Barnabásnak és csapatának. A DFC teljesen megérdemelten gyõzött le minket. Túl sok sebbõl vérzünk ahhoz, hogy ilyen lélektani elõnyöket adjunk egy olyan együttesnek, mint amilyen a Diósgyõr.
TORNYI Barnabás: - Amikor az ember az Üllõi úti ,,katlanba" jön, akkor tudja mi vár rá, és tudja, tartalmas ellenfélhez látogat. Csapatom a mai találkozón nagyon-nagyon játszott, amiért minden pályára lépett labdarúgónak csak gratulálni tudok.