Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

Labdarúgó PNB, 4. forduló:
Újpest FC - Diósgyõri FC : 1-3 (0-0)

Megyeri úti stadion, 6000 nézõ.
Vezette: Puhl (Bozóky, Mezõ).
Újpest: Bíró (6) - Sebõk (6) - Fehér (5), Tamási (5) - Jenei (5), Petõ (6), Tóth N. (5), Szlezák (5) - Herczeg (4), Kovács Z. (5), Korsós (5).
Edzõ: Várhidi Péter.
DFC: Nota (8) - Szmiljanincs (6) - Földvári (7), Kuttor (7), Kovács T. (7) - Turózi (7), Téger (7), Kiser (6), Buzás (8) - Kulcsár (6), Egressy (6). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
Csere: Földvári helyett Babos (6) az 58., Herczeg helyett Kopunovics (-) a 61., Kulcsár helyett Szabados (-) a 74., Korsós helyett Eszenyi (-) a 80., Tóth N. helyett Szanyó (-) a 84., Turóczi helyett Varga E. (-) a 89. percben.
Sárga lap: Egressy a 13., Herczeg az 55., Fehér a 91. percben.
Gólszerzõ: Téger (0-1) az 53., Buzás (0-2) a 64., Kopunovics (1-2) a 68., Szabados (1-3) a 78. percben.

8. perc: Fehér a kezdõkörben remekül vette észre a tõle balra üresen felfutó Tóth N.-t, aki miután átvette a labdát ígéretes lövést eresztett el 20 méterrõl a kapu fölé.
21. perc: Tóth N. középen iramodott meg Nota kapuja felé, majd pompás kényszerítõpasszt hozott össze Kovács Z.-vel, a visszakapott labdát nagy helyzetben 18 méterrõl a balösszekötõ helyérõl a jobb alsó sarok irányába lõtte, de Nota bravúrral szögletre tenyerelte a játékszert.
31. perc: Kovács Z. pontos labdát adott a jobb oldalon elõre araszoló Petõnek, aki a 16-os sarkáról kecsegtetõ helyzetben csúnyán az égbe lõtt.
35. perc: Tóth N. jobb oldali szögletére a kapu torkában Tamási emelkedett a legmagasabbra, de 5 méterrõl leadott fejese a léc fölé szállt.
50. perc: Sebõk a jobb oldalon jól ugratta ki a közelében, a 16-os sarkán toporgó Petõt, aki a kaputól 14 méterre nagy helyzetbe került, de mielõtt lõhetett volna Kuttor beérte és szögletre szerelte.
51. perc: Petõ a jobb oldalról járó szabadrúgást a vele egy szélen helyezkedõ Kovács Z.-hez továbbította, aki a kaputól 10 méterre a rövid saroknál a bal felsõ sarok felé perdített.
53. perc: Turóczi viharzott el a jobb szélen, jól adott középre, de Egressy lábáról a kivetõdõ Bíró elpaskolta a labdát, amely középre csorgott és berobbanó Téger 10 méterrõl az üresen maradt kapu jobb oldalába lõtt, 0-1.
64. perc: Szmiljanics szerzett labdát, majd a bal oldalon Buzást dobta játékba. A vendégek középpályása nagy sprintet vágott ki, a védõk üldözése közepette betört a 16-oson belülre, majd higgadtan, 14 méterrõl a kifutó Bíró mellett a hosszú sarokba gurított, 0-2.
67. perc: Tóth N. bal oldali szöglete után óriási kavarodás támadt a diósgyõri kapu elõtt. Az ötösön belül tömörülõ játékosok között a hazaiak voltak az ,,erõszakosabbak", végül a labda a jobb oldalon álló Kopunovics elé került, aki 1 méterrõl lõtt a léc alá, 1-2.
69. perc: Sebõk jól indította a bal oldalon Korsóst, aki 13 méterrõl laposan a rövid sarok felé lõtt, de kísérlete Nota lábáról a mezõnybe pattant.
75. perc: Egressy lépett ki a bal oldalon, az alapvonalig sprintelt és pompásan adott az ellenkezõ oldalra, a berobbanó Turóczi fejére, aki látványos mozdulattal 14 méterrõl elõrevetõdve fejelt a kapu jobb oldala felé, de Bíró nagy bravúrral hárított.
78. perc: Buzás indította a jobb oldalon a leshatáron toporgó Szabadost. A csatár teljesen egyedül törhetett kapura a jobb oldalon, majd amikor a 16-os vonalához ért jól helyezett ,,dugót" ragasztott Bíró kapujának jobb alsó sarkába, 1-3.
83. perc: Egressy a bal oldalról, a Turóczitól kapott labdát nem a túloldalon álló Szabadoshoz továbbította, hanem egybõl kapura csavart, s 14 méterrõl leadott kísérlete Bíró kezét érintve pattant az alapvonalon túlra.

Az összecsapás a kezdést követeõn nem a pályán, hanem azon kívül, a lelátón bontakozott ki. A renitens szurkolókat messzirõl szemlélõk nyugodtan figyelemmel kísérhették a rendbontásokat, hiszen az elsõ félidõben nem sok minden történt a pályán. Egyik csapat sem mert, illetve nem akart túl nagy kockázatot vállalni a kitámadással. A hazai pálya miatt - amúgy illembõl - az
Újpest játszott enyhe mezõnyfölényben, de komoly gólhelyzetet csak egyszer tudott kialakítani - a 21. percben. A közepes színvonalú játék során a diósgyõri csatárduó nem kapott sok támogatást a középpályáról, ezért nem tudtak helyzetbe kerülni a vendégek. A két csapat felállása között az alapvetõ különbséget a csatárok és a védõk száma jelentette, hiszen a hazaik három, míg a vendégek két támadóval játszottak, s ennek következtében az Újpest kettõ, míg a Diósgyõr három emberfogóval védekezett.
Fordulás után kiderült, hogy a csapatok a második játékrészre tartogatták erejüket és futballtudásukat, s némi meglepetésre mindkettõben a vendégek kerekedtek felül. A DFC ekkor már a támadásokra is megfelelõ súlyt fektetett, s a két szélsõ középpályás ambiciózus játéka hamar meghozta az eredményt: Turóczi és Buzás rövid idõn belül ,,másfél" gólt hozott össze - nem kis döbbenetet okozva ezzel a gyõzelemhez szokott hazai drukkereknek. A DFC taktikusan és jól játszott, a védelem jól zárt, s ha a lilák helyzetbe kerültek, akkor a remekül védõ Notával találták szemben magukat. A félidõ közepén egy ,,klasszikus" préselõs, bedarálós újpesti gól után ismét nyílt lett a mérkõzés, de a vendégek nem roppantak össze, rutinosan oldották meg az adódó feladatokat. Nem álltak be bekkelni, hanem továbbra is gólratörõ kontrákat vezettek, s ennek meg is lett az eredménye. A befejezés elõtt bõ tíz perccel ismét kétgólosra nõtt a DFC elõnye, s a fáradt, szétesõ és vezér nélküli csapat benyomást keltõ Újpest FC már nem tudott újítani. A második félidõben érett játékkal elõrukkoló és Vasas elleni formát mutató DFC megérdemelten jutott a három ponthoz a bajnoki cím védõjének otthonában, s ezzel a piros-fehérek megõrizték veretlenségüket, míg ugyanettõl megfosztották az eddig száz százalékosan teljesítõ Újpest FC-t.

Puhl játékvezetõ "világbajnoki" formában vezette a mérkõzést, a pályán nem engedte elszabadulni az indulatokat.

VÁRHIDI Péter: - Az elsõ félidõben jóval jobban játszottunk, mint ellenfelünk, de már ekkor sorra elhibáztuk helyzeteinket. A második félidõben a DFC kétgólos elõnye és a fizikai fáradság ,,megtörte" a csapatot, s bár volt esélyünk a pontszerzésre - nem tudtunk élni a lehetõséggel. Egyébként a vendégek a második félidõben taktikusan és jól játszottak és megérdemelten nyerték meg az összecsapást.
TORNYI Barnabás: - Az elsõ félidõben a támadójátékunk rendkívül passzív volt, s csupán kétszer tudtunk a hazaiak kapuja elé kerülni. A szünetben arra kértem a játékosokat, hogy fussanak többet és minél többször késztessék versenyre az ellenfelet. Fordulás után belelendültünk és egyre többször került sakk-matt helyzetbe az újpesti védelem. Ezúttal is sikerült gólokat lõni, s ez eredményezte ezt a szép sikert.