Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

Professzionális Nemzeti Bajnokság, 6. forduló:

Gyõri ETO: Molnár (5) - Lakos (4) - Korsós (5), Stark (4) - Mracskó (6), Csató S. (6), Somogyi (8), Salagean (6) - Baumgartner (6), Balla (5), Vayer (6).
Edzõ: Reszeli-Soós István.
Diósgyõr: Nota (5) - Szmiljanics (4) - Földvári (4), Kuttor (4), Kovács (5) - Turóczi (5), Kiser (7), Téger (6), Buzás (5) - Kulcsár (6), Egressy (6).
Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
Csere: Balla helyett Szarvas (8) az 51., Kulcsár helyett Szabados (-) a 64., Vayer helyett Lazar (-) a 70., Buzás helyett Babos (-) a 78., Turóczi helyett Domokos (-) a 89., Baumgartner helyett Csiszár (-) a 91. percben.
Sárga lap: Kiser a 43., Csató S. a 44., Kovács a 65. percben.
Gólszerzõ: Vayer (1-0) a 4., Kiser (1-1) a 19., Kulcsár (1-2) a 32., Somogyi (2-2) a 40., Téger (2-3) a 45., Egressy (2-4) a 61., Korsós (3-4) a 83., Szarvas (4-4) a 85., Szarvas (5-4) a 89. percben.

4. perc: Somogyi indította a védõfalból ügyesen befelé mozgó Vayert, aki a kiinduló Nota mellett 10 méterrõl a kapu jobb alsó sarkába gurított, 1-0.
19. perc: Kiser vállalkozott egyéni akcióra a kezdõkör tájékán. Több jó csellel átkígyózott a gyõriek teljes védelmén, majd Korsós kíséretében 17 méterrõl iszonyúan nagy gólt ragasztott Molnár kapujának bal felsõ sarkába, 1-1.
32. perc: Mracskó huzigálta a bal összekötõ helyén megiramodó Buzást, amiért szabadrúgást kapott a DFC. A leállított labdát Turóczi ívelte a hosszú oldalon feltvnõ Kulcsár irányába, aki azt 4 méterrõl a magas gyõri védõk között a kapu bal alsó sarkába csúsztatta, 1-2.
40. perc: Mracskó a diósgyõri térfél közepérõl, a jobb oldalról remekül játszott a középen érkezõ Somogyi elé, aki nem kezelgette a játékszert, hanem 16 méterrõl kapásból Nota felett a léc alá bombázott, 2-2.
45. perc: A bal oldalon Kovács T. vállalkozott felfutásra, és ballal be is kanyarintotta a labdát. Az ETO ötösének bal oldali sarkánál Téger és Stark küzdött egymással, az agilisabb a diósgyõri védõ volt, aki a Molnár mellett a jobb alsó sarokba belsõzte a lasztit, 2-3.
61. perc: Az elõremerészkedõ Lakos útközben ,,elhagyta" a labdát, amelyet Kiser egybõl, laposan a bal összekötõ helyén megiramodó Egressyhez küldött. A piros-fehérek támadója 8 méterrõl, ballal Molnár alatt a kapu közepébe lõtt, 2-4.
83. perc: Somogyi végzett el ballal sarokrúgást a jobb oldalról. A beadás átszállt mindenki felett - Nota sem jött -, így Korsós 6 méterrõl szabadon fejelhetett a kapuba, 3-4.
85. perc: A csereként beállt Lazar húzta meg a jobb oldalt. A légiós egészen az alapvonalig futott, majd pontosan centerezett vissza a támadást kísérõ Szarvas elé. A csatár nem állítgatta a játékszert, 7 méterrõl, jobbal egybõl a léc alá bombázott, 4-4.
89. perc: Mracskó a jobb oldalról remekül ívelt a 16-oson belül teljesen egyedül árválkodó Szarvashoz, aki lekezelte a labdát, megnézte a bal felsõ sarkot, s 13 mérrõl odaküldte a bõrgolyót, 5-4.

Juhos játékvezetõ a bajnokság eddigi legjobb összecsapását vezethette. Ha produktuma nem is volt jobb, mint a mérkõzés színvonala, eredményt döntõen befolyásoló hibája nem akadt.

RESZELI-SOÓS István: - Bíztam benne, hogy gyõzni tudunk, és ebben akkor is hittem, amikor vezetett az ellenfél. Emelt fõvel hagyhattuk el a stadiont, hiszen a játékosok mindent megtettek a gyõzelemért.
TORNYI Barnabás: - Nehéz ilyenkor okosat mondani. A mérkõzés hajrájáról nem akarok beszélni, mert nem szeretnék senkit sem megbántani. Az olyan egyéni hibákat, mint amelyek a gyõriek góljait megelõzték azonban vállalni kell.