Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

Professzionális Nemzeti Bajnokság, 8. forduló:

Zalaegerszeg, 10 000 nézõ.
Vezette: Hosszú.
Zalahús-ZTE: Vlaszák (0) - Kocsárdi (6), Szabó I. (5), Molnár B. (5), Filó (5) - Babati (6), Somfalvi (5), Arany (6), Németh (6) - Sebõk (6), Casoltan (6). Edzõ: Strausz László.
Diósgyõr: Nota (5) - Szmiljanics (5) - Földvári (5), Kuttor (6), Kovács (5) - Téger (5), Kiser (5), Szabó T. (5), Buzás (5) - Kulcsár (4), Egressy (6). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
Csere: Casoltan helyett Szõke (5) az 53., Buzás helyett Domokos (-) a 62., Kulcsár helyett Kákóczki (-) a 62., Babati helyett Szabó II. (-) a 71., Arany helyett Csóka (-) a 78. percben.
Sárga lap: Molnár B. a 39., Téger a 43., Casoltan a 49., Szmiljanics a 83. percben.
Gólszerzõ: Arany (1-0) a 22., Casoltan (2-0) az 52., Egressy (2-1) a 65. percben.

2. perc: Buzás a középpálya bal oldaláról úgy adott hátra, hogy közben nem nézett fel. Az ajándékba kapott labdával Casoltan húzhatott kapura, ám a büntetõpont tájékán addig pepecselt, amíg a tiszta gólhelyzetbõl nem lett semmi.
22. perc: Németh a vendégek térfelének közepérõl remek labdával szöktette a középen meglóduló Aranyt, aki Szmiljanics kíséretében 11 méterrõl a kapu jobb felsõ sarkába bombázott, 1-0.
24. perc: Egressy a bal összekötõ helyén Kocsárdi mellett került lövõhelyzetbe, ám 15 méteres ballábas lapos kísérlete a bal kapufa töve mellett zúgott el.
52. perc: Arany indította a jobb oldalon meglóduló Babatit. A hazaiak jobbszélsõje Kovács T. mellett az alapvonalig loholt, majd félmagasan középre játszott. Belül Casoltan mozgott a labda elé, aki az ötös jobb oldali csücskérõl a kirepülõ Nota mellett a kapu jobb oldalába fejelt, 2-0.
55. perc: Sebõk jobb oldali szögletét követõen Filó 10 méterrõl erõteljes fejest küldött a kapu jobb oldala felé, ám Nota a levegõben úszva kitornászta a lasztit.
65. perc: Kovács T. a középpályán, a vendéglátók térfelének bal oldalán az elõtte futó Kákóczkihoz játszott, aki az alapvonal közelébõl élesen középre adott. Az ötösön Filó lábáról a labda Egressy elé került, aki 4 méterrõl, az elfekvõ Vlaszák felett a kapu közepébe helyezett, 2-1.
68. perc: Szabó T. viaskodott a zalai védõkkel a 16-oson belül, majd amikor lélegzethez jutott, lõtt. Tizennégy méterrõl a bal felsõ sarkot vette célba, ám jobblábas csavarása 1 méterrel eltévesztette azt.
76. perc: A bal oldalon, az alapvonal közelébõl Németh gurított vissza az érkezõ Somfalvi elé, aki 13 méterrõl iszonyatos bombát eresztett meg. A löketet - akárcsak elõtte - Nota jó érzékkel hárította.

Strausz László most is taktikázott, hiszen a ,,sehová" sem jelölt Casoltan (a tavaszi egerszegi meccs hõse) a kezdõ tizenegyben kapott helyet. Mindez a találkozót megelõzõ sajtótájékoztatón derült ki, viszont a hír nem hatott a meglepetés erejével Tornyi Barnabásra, a DFC szakmai igazgatójára: ,,Figyelemmel kísérjük Strausz László tevékenységét, aki általában 2.1 helyen változtatja meg elõzetesen megadott csapatát." A piros-fehérek tehát látszólag mindenre fel lettek készítve, mégis zalai fölénnyel indult a kilencven perc. Nem tudni mindez mennyire lepte meg a DFC-t, de tény: az elsõ minutumokban szinte át sem tudtak lépni a félpályán, csupán a védekezésre összpontosítottak. A kék-fehérek látszólag a gyors elõny megszerzésére törekedtek, s ennek érdekében mindkét szélen sok támogatást kaptak. A taktikailag fontos folyósókat sem Földvári, sem pedig a Buzás-Kovács T. páros nem tudta megfelelõen lezárni, Babati és Kocsárdi kedvére szaladgálhatott az oldalvonal mellett. A nyomás így aztán törvényszerven érett góllá, akárcsak Gyõrben, most is egy üresbe bemozduló játékos (jelesül Arany) okozott bonyodalmat. A borsodiak ezidõtájt képtelenek voltak ,,játszani": a középpályán Szabó T. árnyéka volt múltkori önmagának, de Kiser ereje is leginkább a párharcokra fordítódott. A csatárokat kevésszer lehetett megjátszani, Vlaszák tõlük nyugodtan visszamehetett volna az öltözõbe.
A második félidõben érthetõen nem esett neki ellenfelének a ZTE, kivárásra, hibára, kontrákra vártak. Sokáig nem kellett, mivel egy formás akció révén kettõre növelték elõnyüket. A Zalahús jogos sikere nem forgott veszélyben, bár a borsodiak kettõs cseréje némileg megzavarta õket. Kákóczki végre úgy mozgott a vonal mellett, ahogyan azt egy szélsõnek kell, és a félig beteg Kulcsárt felváltó Domokos is próbálkozgatott. A szépítés valamelyest megpezsdítette a piros-fehéreket, ám Strausz László látván a helyzetet azonnal változtatott: Casoltan, valamint az elfáradó Babati és Arany helyére friss embereket küldött. Az összecsapás hajrájára Egressyék kerültek mezõnyfölénybe, de a fél együttes kapu elé vezénylése sem hozta meg az egyenlítést. Ezt egyébként sem érdemelték volna meg a diósgyõriek, akik ezúttal fõleg elõrejátékban maradtak el az eddig idegenben látottaktól. A két csapat tizennegyedik zalai játékát megérdemeltem nyerte meg a hazai gárda, 1975 után továbbra is várni kell a miskolciak második egerszegi gyõzelmére.

STRAUSZ László: - Ez a mai siker nagyon értékes a számunkra, hiszen egy jó erõkbõl álló DFC-t gyõztünk le. Nehéz volt, de úgy érzem 2-0 után már eldõlt a meccs.
TORNYI Barnabás: - Ellenfelünk mezõnyfölényben játszott, s kétgólos hátrányunk után nagyon mélyrõl kellett felállnunk. Az utolsó húsz percben már hiába küzdöttünk.