Nyitóoldal | Mérkõzések | Az NBI állása | Érdekességek | Induló | Vissza a fõoldalra

Diósgyõri FC - Haladás-Milos : 3-2 (1-2)

Diósgyõri FC : Rácz, Földvári, Varga S., Nagy S., Kovács T., Túróczi, Buliga, Farkas J., Ruskó, Jakab, Kulcsár.
Szakmai igazgató : Tornyi Barnabás
Haladás-Milos : Rott, Varga K., Tóth M., Gabala, Zugor, Baumgartner, Kovács S., Balassa, Balogh, Fehér, Plókai M.
Edzõ : Mihalecz István
Gólszerzõk : Kovács S. (0-1) az 24., Gabala (0-2) a 33., Jakab (1-2) a 37., Farkas János (2-2) a 66., Kovács Tibor (3-2) a 83. percben.

Varga Sanyit próbálják buktatni

Tartalom : Negyvenöt perc elteltével bizonyára összeszorult Tornyi Barnabás szíve, aligha ilyen jubileumra készült a diósgyõriek szakmai igazgatója, aki a 75. élvonalbeli mérkõzésén foglalt helyet a kispadon. A lefújást követõen bizonyára az egész világot a mellére tudta volna ölelni túláradó örömében, hiszen csapata kedvében járt, s emlékezetessé varázsolta a jubileumot a számára.
A találkozó a megszokott "recept" szerint kezdõdött : a hazaiak azonnal nekiestek ellenfelüknek, s heves rohamozással mutakoztak be távolról érkezett vendégeiknek. A lendület azonban csak percekig tartott, a labdakezelési és - átadási hibák bénították a folyamatos csapatjátékot. A támadásszövés akadozott, s mivel a szombathelyiek elsõsorban a biztonságra ügyeltek, igyekeztek hermetikusan lezárni a kapujuk felé vezetõ utat, a DFC jobbára csak erõlködött. A vasiak a megszerzett labdákat igencsak megbecsülték, pontos adogatással hozták ki kapujuk elõterébõl, s a gyors ellencsapásokat részesítették elõnyben. Ez a harcmodor láthatóan megfeküdte a diósgyõriek gyomrát, nehezen ment az "emésztés". Lagymatag és kifejezetten unalmas negyedórával "köszöntek be" a felek. Mielõtt letelt volna az elsõ 30 perc, egy jól eltalált lövésbõl született góllal a vendégek kerültek kedvezõ helyzetbe, feladva ezzel leckét a piros-fehéreknek. A DFC továbbra sem ébredt fel, a gól pedig alaposan fejbekólintotta a hazai társaságot, s a lassú ritmus, lépegetõs futball egyenes következménye lett a második szombathelyi találat. Ez már igencsak próbára tette a hazai drukkerek tûrõ képességét, akik füttykoncerttel adtak kifejezést nemtetszésüknek. Szerencsére még a szünet elõtt sikerült a szépítés, s ez visszaadta a reményt.
A második félidõre Tornyi cserélt, a gyengélkedõ Ruskó az öltözõben maradt, s Kákóczki jutott lehetõséghez. Egybõl lendületesebbé vált a DFC játéka, a diósgyõriek nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak. A vendégek pontos adogatással "fagyasztották" a labdát, de szinte teljesen lemondtak a támadások lehetõségérõl. Ez az önveszélyes felfogás a piros-fehérek malmára hajtotta a vizet, s a hazaiak nyomasztó fölénybe kerültek, s érezni lehetett, hogy csak idõ kérdése, mikor következik be a fordulat. A Tornyi-legénység valósággal megtáltosodott, Egyetlen pillanatra sem lankadt, végig zakatolta a második 45 percet, s megfordította az eredményt. Tegyük hozzá : a DFC teljesen megérdemelten jutott a három ponthoz, ám a gyõzelem fényében teljesen érthetetlen az elsõ félidõben mutatott produkció...
Puhl hiba nélkül vezette a találkozót.

TORNYI Barnabás : Csapnivaló elsõ félidõt produkáltunk, és bosszúságot okoztunk a nézõknek. De a szünet után a füttyöt tapsra változtattuk. Gratulálok a fiúknak, mert volt tartásuk. A szünetben egyébként nem szóltam nekik. Csak annyit mondtam, hogy "oldják" meg amit megfõztek.
MIHALECZ István nem jelent meg a sajtótájékoztatón. Ezért bekopogtunk a szombathelyi öltözõbe, ahol arra kértük a magába roskadt szakvezetõt, hogy a látottakról mondja el véleményét. Mihalecz csupán annyit válaszolt : - Nem nyilatkozom.