Nyitóoldal | Profi NB | Magyar Kupa | Nemzetközi | Érdekességek

Professzionális Nemzeti Bajnokság, 10. forduló:
Vác-Zollner FC - Diósgyõri FC 1-3 (0-1)

Vác, 4000 nézõ. Vezette: Hajdó (Nyilas, Szabó Z., Vad).
Vác: Halász (6) - Nagy T. (6) - Lévai (6), Schawarcz (6), Kasza (4) - Nyikos (5), Vojtekovszki (5), Vén (6), Vitelki (4) - Horváth (5), Füle (4). Edzõ: Csank János.
DFC: Nota (7) - Szmiljanics (7) - Földvári (6), Kuttor (6), Kovács T. (6) - Babos (8), Kiser (7), Szabó T. (6), Buzás (6) - Kulcsár (6), Egressy (8). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás.
Csere: Vitelki helyett Romanek (5) a 46., Nagy T. helyett V. Kopunovics (5) az 59., Füle helyett Andrássy (5) a 65., Kulcsár helyett Szabados (7) a 66., Buzás helyett Kákóczki (-) a 75., Szabó T. helyett Varga E. (-) a 87. percben.
Sárga lap: Szabó T. a 37., Vojtekovszki az 52., Földvári az 54., Nyikos a 80. percben.
Gólszerzõ: Egressy (0-1) a 31., Egressy (0-2) az 53., Schwarcz (1-2) az 58., Szabados (1-3) a 72. percben.

3. perc: A jobb oldalon Babos szöktette a felezõvonalról a kiugró Egressyt, aki a kaputól 15 méterre a kifutó Halászba lõtte a picit hosszúnak tûnõ indítást.
9. perc: Bal oldali vendégbedobást követõen Kovács T. és Búzás összjátéka után utóbbi játékos tíz méterrõl a rövid felsõ sarokra lõtte a labdát, a kapus ismét a helyén volt.
22. perc: Vén a jobbösszekötõ helyérõl végzett el szabadrúgást, beadása a túlsó oldalon, az ötös sarkánál érkezõ Lévayhoz került, akinek jobb alsó sarokra tartó fejesét Nota hárította.
25. perc: A bal oldalon Kuttor hámozta át magát két védõn, majd a vonal szélén álló Búzást indította. A középpályás az alapvonalon sprintelt, de kecsegtetõ beadását a kaput torában Nyikos szögletre mentette.
31. perc: Babos iramodott meg a felezõvonal tájékáról, majd kitûnõ labdával indította az elõtte lévõ Egressyt, aki egy védõvel a nyakában néhány lépés után 15 méterrõl kapura lõtt, s bombáját nem tudta hárítani Halász, 0-1.
37. perc. Vojtekovszki jobboldali szögletét a hosszú oldalon a diósgyõri védõk kifejelték, a labda a jobbösszekötõ helyén álló Vénhez pattant, aki 24 méterrõl a jobb felsõ sarok felé lõtt.
42. perc: a bal oldalon az alapvonal közelébõl Kulcsár gurította vissza a labdát Búzásnak, aki a jobb kapufával szemben, 10 méterrõl a hosszú sarkot célozta meg. Labdája irányt tévesztett, s a bal kapufánál Egressy próbált meg belevetõdni a lövésbe - sikertelenül.
45. perc: a jobb szélrõl Vojtekovszki remekül adott középre, ahol a kitûnõ ütemben érkezõ Schwartz emelkedett a legmagasabbra, de a kapu közepébe tartó fejesét Nota védte.
48. perc: a felezõvonal jobb oldaláról Babos egy keresztlabdával hozta helyzetbe a túloldalon Egressyt, amelyhez kellett egy hazai védõ nagy hibája is. A DFC támadója óriási helyzetbe került, miután a 16-oson belülre került, a kapujából kétségbeesetten kifutó Halászba vágta a labdát.
53. perc: Kovács T. a bal oldalról hosszan elõrevágta a labdát, a hazai védõk lesreállítással próbálkoztak, de Kasza bennragadt, míg Egressy 100 százalékos helyzetbe került, amelyet a kaputól 17 méterre remekül oldott meg: a kifutó kapus felett a kapu bal felsõ sarkába emelt, 0-2.
58. perc: Vén jobb oldali szöglete az egyik diósgyõri védõ fejérõl a 11-es pont környékén álló Schwartzhoz pattant, aki egy igazítás után a kapu torkában tömörülõ játékosok között lõtt a hálóba, 1-2.
63. perc: Egressy viharzott el a bal oldalon, majd az alapvonal és a 16-os találkozásánál jól adott középre, de a rövid saroknál érkezõ Kulcsár lábáról, a kaputól két méterre a jobb kapufa mellé pattant a labda.
67. perc: Szabó T. jobb oldali szabadrúgását követõen a váci védõk fölött átszállt labdára Egressy érkezett, aki nagy helyzetben a kaputól hét méterre a jobb kapufa mellé fejelt.
72. perc: Babos szerzett labdát a saját térfelének közepén, majd remekül indította a jobb oldalon a csereként beállt Szabadost. A DFC csatára betört a tizenhatoson belülre, ahol egy lövõcsellel elfektette védõjét, majd ballal laposan a kapu jobb alsó sarkába csavarta a labdát, 1-3.
79. perc. Vojtekovszki a balösszekötõ helyérõl elvégzett szabadrúgását Horváth csúsztatta meg az ötösön, de fejese néhány cm-rel a bal kapufa mellé szállt.

A mérkõzés kezdetétõl nagy iramot diktált a két csapat, s az elsõ negyedórában, amikor azért küzdöttek, hogy melyikük tudja akaratát, játékstílusát ráerõltetni a másikra, a DFC-nek voltak komolyabb helyzetei. A vendégek higgadtan és éretten játszottak, s nem engedték, hogy a váciak megszállják térfelüket. A játék többnyire a két 16-os között folyt, s ez kevésbé szolgálta a nézõk szórakoztatását, akik ekkoriban legfeljebb a küzdelemben gyönyörködhettek. Viszont feltvnõ volt Egressy erõtõl duzzadó játéka, aki a Lévaival szembeni párharcokat rendre megnyerte, s ezért a félidõ derekán Csank János úgy döntött, hogy a válogatott csatár õrzését Nyikosra bízza. A hazaiak edzõjének ,,húzása" nem jött be, mert miután a DFC félóra elteltével nyomasztó fölénybe került, s beszorította térfelére a hazaiakat, egy gyors támadás végén Egressy második nagy helyzetébõl bevette Halász hálóját. Az egyébként sportszerv összecsapáson, vezetése birtokában ,,kényelmi" pozícióba került a DFC, de a vendégek ettõl nem kényelmesedtek el, s a tanácstalan váci játékosokkal szemben továbbra is uralták a játékot, s jellemzõ módon a Csank-csapat csak a félidõ utolsó percében tudta elsõ komoly gólhelyzetét kialakítani.
Fordulás után az elsõ játékrészhez hasonlóan ismét Egressy lõhetett volna gólt, aki a remekül játszó, sok labdát szerzõ és jól osztogató  Babostól kapott átadást hibázta el. De ami nem sikerült Egérnek a 48. percben, az összejött öt perccel késõbb. A lesre játszó hazai védelem nagy hibáját használták ki a piros-fehérek, s a szép találat után azt lehetett érezni, hogy ezen a napon nem kaphatnak ki a vendégek. Izgalmak azonban akadtak, hisszen a DFC második találata után öt perccel szépített a Vác. A piros-kékek szokásukhoz híven egy rögzített játékhelyzet után vették be Nota kapuját. A hazaiak elõtt megcsillant az egyenlítés lehetõsége, de különösebb elképzelés nélküli játékukat nem koronázta siker, hiszen a Szmiljanics irányította védelem jól állta a sarat. A DFC nem változtatott játékán, s nem álltak vissza védekezni, hanem a megszerzett labdákkal gyors támadásokat vezettek. Aztán amikor a küzdelembe belefáradni látszó Kulcsár kihagyott egy ziccert és néhány perc múlva Szabados állt be a helyére, a vendégek csatára eldöntötte a mérkõzés kimenetelét, miután a Babostól kapott labdát egy nagy szólója végén hibátlanul fejezte be. A 3-1-es diósgyõri vezetés tudatában a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak, de görcsösségük nem eredményezett, nem eredményezhetett sikert, a kulturáltan és tetszetõsen játszó DFC ellen. A találkozó lefújása után a vendégek méltán ünnepelhették újabb idegenbeli gyõzelmüket a mintegy 500 fõs diósgyõri szurkolótáborral.

Hajdó játékvezetõ nyolcvan percig hiba nélkül vezette a mérkõzést, aztán óriásit bakizott. Nyikosnak egy szabálytalanságért felmutatta a sárga lapot, majd mivel azt hitte, hogy a váci játékosnak ez a második ilyen ,,színv" figyelmeztetése a piros kártyát is elõhúzta. Aztán amikor a hazai játékosok hevesen reklamáltak emiatt, a Hajdó elõbb egyeztetett Vad iTsván tartalékjátékvezetõvel, majd ezt követõen visszahívta a pályára Nyikost!"

CSANK János: - A DFC minden tekintetben gyorsabb volt, még fejben is. A találkozón az történt, amit õk akartak, mi pedig olyan gólokat kaptunk, amit ezen a szinten nem lehet.
TORNYI Barnabás: - Meglepõen jól játszott a csapat, s olyan számban alakítottunk ki helyzeteket a váci kapu elõtt, amely alapján úgy érzem megérdemelten nyertünk. Nyílt, sportszerv meccset játszott a két csapat, s ez jó propagandája volt a labdarúgásnak.